Polak projektuje dla słynnego domu mody Hermès. To znany polski artysta

0
182

Grafika w charakterystycznym dla Ryskiego stylu przedstawia dwa ścigające się ze sobą pojazdy: jeden to powóz konny, który prowadzi niejaki Monsieur Saint-Honore. Być może jest to nawiązanie do nazwy ulicy (Rue Saint-Honore) w centrum Paryża, przy której znajduje się flagowy butik Hermèsa, a także wiele innych sklepów luksusowych marek. Drugi pojazd to wyścigowy bolid, który, co zabawne, zostaje wyprzedzony przez powóz.

Pasją Dawida Ryskiego są deskorolki i projektowanie zdobiących je grafik. Zamiłowanie to udało się przemycić artyście również w grafice dla Hermèsa. Łatwo zauważyć, że w powozie, obok jadącego w nim Saint-Honore’a i towarzyszącego mu psa, leży właśnie deskorolka.

Dawid Ryski: kim jest polski artysta współpracujący z Hermèsem?

Urodzony w 1982 roku Dawid Ryski z wykształcenia jest architektem krajobrazu, mieszka w Puławach. Tworzy również pod pseudonimami Talkseek lub Risky.

Wraz z żoną Ryski tworzy dwuosobowy kolektyw artystyczny Pinata Unique, a w wolnych chwilach gra na perkusji w punkowym zespole The Black Tapes. Charakterystyczną cechą prac artysty są nawiązania do estetyki epoki PRLu – są one płaskie lub dwuwymiarowe i sporo w nich humoru.

Hermès

Ryski ma na koncie ilustracje do takich polskich magazynów jak „Duży Format”, „Przekrój”, „Wprost” i „Charaktery”. Współpracował między innymi z Łódź Design Festival, Festiwalem Fimowym Watch Docs czy Goethe-Institut w Warszawie, projektuje też plakaty koncertowe i okładki płyt. Jego prace można również znaleźć na etykietach piw jednego z polskich browarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj