Polka nagrodzona w światowym konkursie zdjęć zrobionych iPhone’em

0
117

Każdego roku maksymalnie czterech fotografów ma szansę otrzymać tytuł Fotografa Roku. Ponadto w konkursie przyznaje się też jedną nagrodę główną, a także I, II, III miejsca w 14 kategoriach. Są to: „Abstrakcja”, „Zwierzęta”, „Architektura”, Dzieci”, „Życie w mieście/Pejzaż miejski”, „Krajobraz”, „Styl życia”, „Natura”, „Ludzie”, „Portret”, „Seria” (tu ocenia się trzy obrazy, które łączy jakiś motyw), „Martwa natura”, „Podróże” oraz „Inne”.

Zdobywczynią III nagrody w kategorii „Podróże” okazała się Polka, Beata Krowicka. Wyróżniono jej zdjęcie wykonane w górach północno-zachodniej Argentyny.

Zdjęcie Krowickiej pod tytułem „Devil’s Desert”, czyli w wolnym tłumaczeniu – „Diabelska pustynia”, przedstawia rdzawe zbocze masywu znajdującego się w gminie Tolar Grande na płaskowyżu Puna de Atacama w Argentynie. Wzgórze malowniczo kontrastuje z intensywnym błękitem nieba, zaś autorce z dużą dokładnością udało się uchwycić jego fakturę.

Laureatem nagrody głównej w tegorocznej edycji konkursu IPPAwards został Ivan Silva z Meksyku za zdjęcie pod tytułem „Bohater” (hiszp. „Heroe”). Przestawia ono chłopca w piłkarskiej koszulce z napisem „Messi 10”, stojącego na samochodzie dostawczym w zwycięskiej pozie, nad stertą gałęzi, które być może sam załadował.

Ivan Silva z Meksyku: zdobywca nagrody głównej, zdjęcie zrobione iPhone’em 12 Pro w Meksyku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj