Polka współautorką głównej budowli na festiwalu Burning Man. „To jak piękny sen”

0
138

Pierwsze wizualizacje Świątyni Serca ujrzały światło dzienne jeszcze na początku tego roku, jednak konstrukcja obiektu wymagała pewnych zmian. Ostateczny projekt opublikowano przed paroma dniami. „Pierwotny projekt nieco się zmienił, należało poprawić konstrukcję, którą będzie można zbudować w około dwa i pół tygodnia” — tłumaczy na swoim Instagramie Ela Madej.

Ela Madej — Polka w Dolinie Krzemowej, kobieta biznesu i artystka

Ela Madej pochodzi z Krakowa, studiowała biznes na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i Uniwersytecie w Birmingham, posiada też dyplom Y Combinator, amerykańskiego akceleratora startupów, który wypuścił w świat takie firmy jak Airbnb czy Dropbox. Obecnie mieszka w San Francisco.

Sztuka jest jej wielką pasją, jednak Polka jest przede wszystkim świetnie prosperującą bizneswoman. W 2006 roku, mając zaledwie 21 lat, stworzyła swoją pierwszą aplikację o nazwie Applicake, aby osiem lat później ją sprzedać.

W międzyczasie Madej aktywnie działała w polskiej i europejskiej branży technologicznej, organizując różnego rodzaju wydarzenia. Założyła też tworzącą oprogramowanie firmę Base CRM, którą również sprzedała. Wkrótce Madej przeprowadziła się do San Francisco i założyła firmę inwestycyjną Fifty Years, finansującą firmy działające w obszarze nowych technologii.

Ela Madej weźmie udział w festiwalu Burning Man już po raz dwunasty. W poprzednich latach udzielała się w nim jako wolontariuszka.

Na początku tego roku Madej i Finlay uruchomili zbiórkę funduszy na budowę Świątyni Serca na platformie Kickstarter. W budowie obiektu biorą udział wolontariusze, którzy za swoją pracę nie otrzymują żadnego wynagrodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj