Polki oświadczają się swoim partnerom. Co szósty zaręczony dostał pierścionek

0
99

Aż 14,3 procent respondentów płci męskiej, a więc jeden na sześciu mężczyzn stwierdziło, że w trakcie zaręczyn to oni otrzymali pierścionek od swojej partnerki. Z uwagi na wciąż bardzo silną w Polsce tradycję oświadczania się mężczyzn kobietom, a nie odwrotnie, to całkiem spory odsetek.

Kobiety wręczają nie tylko zegarki, ale też pierścionki zaręczynowe

Oświadczyny, w których to kobieta, a nie mężczyzna prosi ukochaną osobę o rękę, nie są zupełnie nowym zjawiskiem. Jednak dotąd częściej można było się spotkać z sytuacją, gdy kobieta, po oświadczynach, wręczała swojemu narzeczonego jakiś prezent, choćby zegarek.

Rosnąca popularność pierścionków zaręczynowych dla mężczyzn wpisuje się w coraz silniejszy wśród panów trend na noszenie różnego rodzaju biżuterii. Mowa nie tylko o typowo męskiej, minimalistycznej biżuterii, ale również o błyskotkach, które równie dobrze mogłyby nosić kobiety.

Mężczyźni coraz śmielej noszą naszyjniki czy bransoletki z pereł, a także koraliki i diamenty. Oprócz coraz popularniejszych sygnetów i łańcuchów panowie przekonują się też do broszek, kolczyków, a także do pierścionków z cennymi kamieniami.

Producenci biżuterii – również te polskie, a wśród nich także marka Savicki – reagują na zmieniające się potrzeby i upodobania mężczyzn. Na rynku przybywa coraz to nowych kolekcji biżuterii stricte męskiej lub uniseksowej.

Zdaniem autorów badania na temat nowych zwyczajów Polek i Polaków w kwestii zaręczyn zachodzące zmiany na tym polu wynikają również z głębokich zmian kulturowych, które zachodzą w Polsce już dłuższego czasu. Teraz przedstawiciele obu płci coraz częściej preferują równy podział ról w związku. Autorzy badania spodziewają się więc, że z czasem będzie przybywało kobiet, które będą decydowały się na wręczenie swojemu partnerowi pierścionka zaręczynowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj