Polscy architekci z międzynarodowym wyróżnieniem. Nagroda za muzeum w Berlinie

0
92

WXCA

W projekcie architektów z WXCA jurorzy docenili między innymi jego śmiałość, a także wyjście poza utarte schematy. „Projekt zaskoczył nas całkowicie nowym ujęciem sytuacji wejściowej. System łagodnie opadających ku wejściu pochylni, mądrze zakomponowanych między koronami drzew, prowadzi do ogólnodostępnej przestrzeni wejściowej zlokalizowanej w podziemiu istniejącego budynku. Nowa fasada jest zapraszająca i transparentna oraz ukształtowana z szacunkiem do zabytkowego układu zieleni” – czytamy w werdykcie jury.

Zespołowi WXCA przyświecała idea stworzenia przestrzeni dla spotkań i różnego rodzaju wydarzeń. „Nowe środowisko muzeum zostało przemyślane tak, by stworzyć wciągające i wielozmysłowe doświadczenie integrujące historyczne miasto, architekturę i przyrodę z żywym, zróżnicowanym programem wewnętrznych i zewnętrznych instalacji intermedialnych, happeningów, wystaw, wykładów czy warsztatów” – tłumaczą architekci WXCA.


WXCA

Projektanci zaproponowali nowe wejście do muzeum, a także nowy układ przestrzenny wewnątrz i na zewnątrz budynku. Strefa wejściowa na poziomie -1 płynnie łączy się z miastem. Obniżony hol główny z ogromnymi szkieletami dinozaurów umożliwia oglądanie eksponatów z wielu nowych perspektyw.


WXCA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj