Polska artystka „zamieszka” w centrali firmy SpaceX. „To uczy skromności”

0
106

Agnieszka Piłat bardziej znana jest w USA niż w Polsce, ale trudno się temu dziwić. Tam pracuje i tworzy od wielu lat. Ma już swój znak rozpoznawczy. W swoich pracach opowiada o technologii, która zmienia nasze życie. Zasłynęła między innymi wykorzystaniem w jednym ze swoich projektów przypominających psy robotów firmy Boston Dynamics. Zaprogramowała je w taki sposób, by były w stanie niemal samodzielnie tworzyć obrazy w jej pracowni.  

Agnieszka Piłat pochodzi z Łodzi, ale jej nową ojczyzną stały się Stany Zjednoczone, a dokładnie – Kalifornia. To właśnie tam zrozumiała, że w swojej sztuce chce opowiadać o sile technologii. Sama siebie nazywa „technologiczną optymistką”.

Agnieszka Piłat w SpaceX: polska artystka tworzy obrazy dla firmy Elona Muska

Obecna rezydencja w siedzibie SpaceX, firmy z branży kosmicznej, to nie pierwszy jej bliższy kontakt z przedsiębiorstwami kontrolowanymi przez Elona Muska. Współpracowała już z Teslą, a także – właśnie ze SpaceX.     

Rezydencja, która rozpoczęła się w sierpniu potrwa do 2024 roku. Obrazy, które powstaną w ramach tego projektu, w większości pozostaną w siedzibie firmy, zawisną między innymi w pracowni projektowej, a także w części, w której odbywają się szkolenia. Niektóre z pracy Agnieszka Piłat chce pokazać na wystawie w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj