„Pop nihilizm”: świat ogarnia nowy trend. Widać go wszędzie – od seriali po modę

0
121

Pożary niszczące lasy i miasteczka, coraz większa dominacja sztucznej inteligencji, konflikty zbrojne i przyszłość, której nie da się przewidzieć, co wzbudza niepewność – z taką rzeczywistością stykamy się każdego dnia. Jak sobie z nią radzić? Coraz więcej osób czuje się przytłoczone ilością negatywnych informacji.  

Nastroje wśród ludzi mają również przemożny wpływ na szeroko pojętą kulturę. Badacze z firmy analitycznej Horizon Media zauważyli, że w dobie niepewności o przyszłość, polaryzacji poglądów i wojen kulturowych, jakie ludzie prowadzą na wielu frontach, społeczeństwo ogarnia tendencja, którą nazwali „popkulturowym nihilizmem”.

Śmiech przez łzy i ucieczka od rzeczywistości. Żyjemy w czasach popkulturowego nihilizmu

Nie od dziś wiadomo, że kultura to żywy organizm, podlegający nieustannym zmianom. Od dobrych kilku lat możemy śmiało powiedzieć, że żyjemy w ciekawych czasach i owe zmiany – zarówno w skali globalnej, jak i pojedynczych życiorysów – są wyjątkowo dynamiczne.

Różnorakie nastroje ludzi z całego świata wzięli na warsztat eksperci z firmy Horizon Media zajmującej się między innymi badaniami rynku mediów. Swoje spostrzeżenia zawarli w opublikowanym niedawno raporcie pod tytułem „Top Trends 2023 Volume 2”

Badacze przeanalizowali raporty branżowych ekspertów i naukowców, a także aktywności internautów w internecie. Tego lata przeprowadzili też własne badanie na reprezentatywnej grupie ponad tysiąca respondentów mieszkających w USA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj