Raport: najbardziej artystyczne miasta Europy. Jedno z Polski, ale to nie Kraków

0
125

Które europejskie miasta tętnią najintensywniejszym życiem artystycznym, obfitują w najwięcej pereł architektury i oferują najbogatszą ofertę miejsc i wydarzeń artystycznych? Wszystko to można sprawdzić w nowym raporcie firmy PosterXXL, zajmującej się wydrukami cyfrowymi.

Autorzy opracowania stworzyli zestawienie najbardziej artystycznych miast Europy. W klasyfikacji generalnej znalazło się miejsce dla Warszawy. Co zdecydowało o tym, że stolica Polski wyprzedziła Kraków, tradycyjnie postrzegany jako miasto pełne sztuki i wydarzeń artystycznych?

Najbardziej artystyczne miasta w Europie. W rankingu Warszawa

W Europie nie brakuje miast, które zachwycają swoim artystycznym klimatem, obfitują w cenne dzieła wybitnych architektów i przyciągają artystów z całego świata. Analitycy z niemieckiej firmy PosterXXL, produkującej plakaty, albumy i różnego rodzaju odbitki, sprawdzili, które europejskie miasta są największymi mekkami dla artystów, miłośników sztuki i studentów kierunków artystycznych.

Za rankingiem stoją twarde dane dotyczące pięciu kategorii, wpływających na artystyczny charakter danego miasta. Przeanalizowano liczbę galerii sztuki, budynków autorstwa znanych architektów, liczbę szkół artystycznych, festiwali poświęconych sztuce oraz współczesnych artystów, którzy urodzili się w danym mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj