Raport: najbogatsi ludzie na świecie zbiednieli. Po raz pierwszy od 15 lat

0
120

Majątki najbogatszych ludzi na świecie nieco stopniały i zmniejszyła się liczba milionerów — takie są wyniki analiz ekspertów ze szwajcarskich banków inwestycyjnych UBS i Credit Suisse. Swoje wnioski zawarli oni w dorocznym raporcie pod tytułem „Global Wealth Report 2023”.

Spadek wartości majątków najbogatszych ludzi na świecie miał miejsce w 2022 roku — pierwszy raz od roku 2008, kiedy szalejący wówczas globalny kryzys finansowy dał się we znaki również najzamożniejszym ludziom świata.

Najbogatsi ludzie świata zbiednieli – pierwszy raz od 2008 roku

Majątki najbogatszych osób na świecie nieco się zmniejszyły, a milionerów ubyło — do takiego wniosku doszli analitycy z Credit Suisse i UBS. Z badań dotyczących sytuacji pod koniec 2022 roku wynikło, że globalna wartość majątków milionerów i miliarderów na świecie zmniejszyła się o 2,4 procenta, osiągając łącznie 454,4 tryliona dolarów. W przeliczeniu na jedną osobę oznacza to zmniejszenie wartości osobistego majątku o 3,6 procenta.

Ostatni raz tak „źle” było 15 lat temu. Spadek wartości majątków najbogatszych osób na świecie zanotowano w 2008 roku. Z analiz autorów raportu wynika ponadto, że liczba milionerów spadła o trzy i pół miliona. Obecnie globalnie 59,4 miliona osób może pochwalić się takim statusem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj