Rezydencja rodziny Kennedych we Francji na sprzedaż. Tu JFK uczył się pływać

0
102

Cena nie powinna dziwić nie tylko dlatego, że mówimy o posiadłości rodziny Kennedych. Budynek zaprojektował Jacques Couëlle – projektant wyrafinowanych „domów– rzeźb”. Couëlle był architektem samoukiem, który utożsamiał się bardziej z harmonią natury niż z kątami prostymi dyktowanymi przez człowieka. W swoich realizacjach wykorzystywał grę światła i cienia, a budynki traktował jak rzeźby z nieregularnymi elewacjami inspirowanymi krajobrazem. 

Willa Kennedych na Lazurowym Wybrzeżu: gaj oliwny, basen i kort tenisowy

Posiadłość Domaine de Beaumont, która zbudowana została w 1920 roku według projektu Couëlle, zajmuje prawie cztery akry i składa się z kilku budynków. Główny z nich ma powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim dziewięć sypialni, do których prowadzą wystawne, marmurowe schody.

Living on the Cote d’ Azur

Równie spektakularne jest także reszta wnętrz: jadalnia, sala śniadaniowa, salon czy pokój rozrywkowy. Tuż obok budynku centralnego znajduje się również dom dla personelu, piwnica z winami, 65-metrowy marmurowy basen z podgrzewaną wodą, basen kryty i fontanny, gaj oliwny, a także kort tenisowy. Z rezydencji rozpościera się także widok na okoliczne wzgórza.

Zamek w Łapalicach ma już 40 lat.

Choć willa wizualnie jest zjawiskowa, jej potencjalnych nabywców w równym stopniu do kupna może zachęcać również rys historyczny. W młodości 35. prezydent Stanów Zjednoczonych John Fitzgerald Kennedy miał nauczyć się tu pływać. W Domaine de Beaumont czas spędzał także jego jego brat Robert, a także ich ojciec, Joseph Patrick Kennedy, 44. ambasador Stanów Zjednoczonych w Wielkiej Brytanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj