Rolls-Royce La Rose Noire Droptail: nowy najdroższy samochód świata

0
103

Coachbuilding czyli budowanie nadwozi przez lata było sztuką niemal zapomnianą. Producenci samochodów skupiali się na standaryzacji. Auta, nawet te najbardziej luksusowe, miały być identyczne. Indywidualizacja dotyczyła przede wszystkim wyposażenia wnętrza, a w niewielkim stopniu nadwozia. To, co u zarania motoryzacji było standardem, a więc sztuka budowania indywidualnych nadwozi samochodów, niemal zanikło. 

Ostatnie lata to powrót coachbuildingu, głównie za sprawą producentów samochodów luksusowych. W tej dziedzinie pionierem jest Rolls-Royce. Najnowszy projekt pokazuje, że Brytyjczycy chcą być nie tylko liderem, ale także, że weszli na poziom niedostępny dla innych producentów samochodów.

Rolls Royce La Rose Noire Droptail: samochód niepowtarzalny

Rolls-Royce La Rose Noire Droptail to nowy projekt angielskiego producenta samochodów luksusowych. Projekt, dodajmy, niezwykle ekskluzywny. W jego ramach powstaną jedynie cztery egzemplarze kabrioletu. Ten model jest pierwszym z nich.

Ten samochód ma wiele niezwykłych cech. Kolor lakieru True Love nawiązuje do róż Baccara, słynących z płatków o niezwykle głębokiej czerwieni i zmienia się w zależności od padającego światła. Dwudrzwiowe nadwozie ma długość 5,3 metra oraz szerokość 2 metrów i zostało w większości wykonane ręcznie, w oparciu o platformę stworzoną specjalnie dla tego modelu. Składany sztywny dach pozwala zmienić tego Rolls-Royce’a w kabriolet lub coupe, w zależności od warunków pogodowych lub preferencji kierowcy.

Pod maską pracuje silnik V12 o mocy 600 KM, dysponujący 840 Nm momentu obrotowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj