Rozdaje domy, leczy ludzi. MrBeast, youtuber nr 1 na świecie, został filantropem

0
119

25-letni Jimmy Donaldson, znany jest w sieci jako MrBeast, ale ostatnio przylgnęło też do niego miano „Willy’ego Wonki z YouTube’a”. Najpopularniejszy obecnie youtuber na świecie (w momencie pisania tekstu 175 miliony subskrybentów) w ciągu kilku lat zbudował ogromną widownię, dzięki której zarabia miliony na swoich filmach.

Co go wyróżnia? Donaldson dzieli się z widzami tym, co zarobi na Youtube’ie. Mówimy o dużych kwotach, idących w dziesiątki, czasem wręcz setki tysięcy dolarów. Pieniądze wydaje też na cele charytatywne – i o każdej ze swoich akcji kręci film, który umieszcza potem na Youtube’ie. Kim jest MrBeast i na czym polega jego pomysł na działalność charytatywną?

MrBeast: 25-latek, który został najpopularniejszym youtuberem na świecie

Jimmy Donaldson urodził się 7 maja 1998 roku w Wichita w stanie Kansas. Jako nastolatek zdecydował, że chce zostać youtuberem. Dla tej kariery porzucił naukę. Jeśli wierzyć internetowym biografom Donaldsona, miał on kiedyś zapowiedzieć matce, że wolałby być biedny przez resztę życia niż porzucić marzenie o karierze w internecie.

Swój pierwszy kanał pod pseudonimem MrBeast6000 Davidson uruchomił w 2012 roku. Wtedy jeszcze nie miał pojęcia, jak odnieść sukces jako youtuber, publikował głównie filmiki poświęcone grom wideo.

Pod tym względem nie różnił się od tysięcy innych nastoletnich vlogerów. Jak wspomina, obsesyjnie myślał o odniesieniu sukcesu na Youtube’ie – analizował filmy gwiazd tego serwisu, starał się kopiować ich rozwiązania, które stosują, szukał formuły, która zapewni mu rozpoznawalność i dużą widownię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj