Rumuński gang „Skorpionów” w Paryżu. Oszuści ogrywali turystów w „trzy karty”

0
120

Gra polega na tym, że oszust układa na stole trzy karty: dwie czarne i jedną czerwoną, po czym odwraca je kolorami do dołu i zaczyna mini manipulować. Jeżeli gracz zdoła zgadnąć, gdzie znajduje się czerwona karta, wygrywa dwukrotność sumy, którą postawił. W innym wariancie gry zamiast kart używa się trzech kubków i kulki.

Oczywiście o wygranej turysty nie było mowy, bo „Skorpiony” miał prosty, choć wymagający znacznej zręczności trik, gwarantujący im zwycięstwo. W pewnym momencie bowiem oszust odwracał uwagę gracza, błyskawicznie podmieniając czerwoną kartę na czarną, nie dając swojej ofierze żadnych szans na wygraną. Trudno powiedzieć, ile osób padło ofiarą Rumunów, z pewnością jednak można liczyć je w tysiącach.

Gang „Skorpionów” oszukiwał turystów na milion euro rocznie

W taki sposób „Skorpionom” udało się wyłudzić od turystów odwiedzających okolice wieży Eiffla spore sumy pieniędzy. Każdy stolik był w stanie zarobić nawet trzy tysiące euro dziennie, co w ciągu roku dawało około miliona euro czystego zysku.

Proceder trwał wiele lat, jednak to dopiero teraz „Skorpiony” wpadły w ręce policji w trakcie trwającej od poniedziałku do wtorku, szeroko zakrojonej akcji, obejmującej centrum i przedmieścia Paryża. W obławie, w której brało udział ponad stu policjantów, zaaresztowano 22 członków gangu, zajmujących różne stanowiska w hierarchii grupy

Francuska policja od lat dobrze zna gang „Skorpionów”. Ustalono między innymi, że szef grupy ma bazę w Rumunii. Swoją nazwę gang wziął od skorpionów, które tatuują sobie na karkach liderzy grupy.

Trwające pół roku śledztwo wykazało również, że jeden z paryskich policjantów ułatwiał pracę „Skorpionom”, przymykając oko na ich działalność — oczywiście nie za darmo. Również i on trafił do aresztu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj