Rusza proces Gwyneth Paltrow. Aktorka żąda odszkodowania w wysokości dolara

0
75

Jak pisze Sky News, w 2016 roku na stoku w Deer Valley Resort, znajdującym się nieopodal Salt Lake City w stanie Utah, doszło do wypadku będącego osią sporu pomiędzy amerykańską aktorką Gwyneth Paltrow a emerytowanym optometrystą Terrym Sandersonem.

 Gwyneth Paltrow pozwana za wypadek na stoku

Trzy lata po incydencie mężczyzna złożył przeciwko hollywoodzkiej gwieździe pozew. Domagał się on 3,1 mln. dolarów odszkodowania za „trwałe urazowe uszkodzenie mózgu, cztery złamane żebra, utratę radości życia oraz emocjonalny niepokój i oszpecenie” 

Czytaj więcej

Mężczyzna twierdzi także, że aktorka nie udzieliła mu niezbędnej pomocy, lecz odjechała z miejsca wypadku. W 2019 roku przed sądem w Utah Sanderson podkreślał, że Paltrow zostawiła go „oszołomionego, leżącego na śniegu i poważnie rannego”.

Gwyneth Paltrow spowodowała wypadek na nartach? 

Aktorka nie zgadza się z oskarżeniami, w związku z czym zareagowała kontrpozwem. Z jej relacji wynika, że to mężczyzna wjechał w nią na stoku, a teraz chce „wykorzystać jej sławę i bogactwo”. Zdaniem aktorki mężczyzna przeprosił ją na miejscu zdarzenia i stwierdził, że nic mu się nie stało. Paltrow w swoim pozwie domaga się jedynie jednego dolara odszkodowania oraz pokrycia kosztów sądowych.

W pierwszym procesie dotyczącym sporu, sąd oddalił roszczenia rzekomo poszkodowanego przez Paltrow mężczyzny. Ustalono, iż sprawa nie będzie dotyczyć jego obrażeń, lecz ewentualnych zaniedbań, jakich dopuściła się gwiazda. Pod uwagę mają być brane zasady bezpieczeństwa, jakie obowiązują w Deer Valley Resort, a te nakazują między innymi narciarzom “zatrzymać się na miejscu i udzielić pomocy, jeśli biorą udział w kolizji na stoku”. 

Proces w sprawie odbędzie się we wtorek 21 marca w sądzie w Park City w stanie Utah. Według lokalnych mediów aktorka oraz członkowie jej rodziny mają złożyć tego dnia zeznania. Terry Sanderson domaga się obecnie od gwiazdy już nie trzech milonów, lecz 300 tysięcy dolarów. Aktorka wciąż wnioskuje o symbolicznego dolara odszkodowania oraz pokrycie opłat sądowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj