Ryan Reynolds i Blake Lively pomogą uchodźcom z Ukrainy – są gotowi przekazać na ten cel milion dolarów

0
333

Ryan Reynolds i jego żona Blake Lively pomogą uchodźcom z Ukrainy. Aktorska para zachęca do udziału w zbiórce pieniędzy, obiecując że zdubluje każdą wpłaconą sumę. Sami są gotowi przekazać milion dolarów na konto Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców.

Ryan Reynolds oraz jego żona Blake Lively wspierają Ukraińców, którzy uciekają z ogarniętego wojną kraju. Aktorzy ogłosili w serwisie społecznościowym, że są gotowi przekazać na pomoc uchodźcom milion dolarów. Ostateczną sumę uzależniają od wysokości wpłat, jakie wpłyną na zorganizowaną przez nich zbiórkę. – W ciągu ostatnich 48 godzin niezliczona liczba obywateli Ukrainy zmuszona została do ucieczki do sąsiednich państw. Oni potrzebują opieki. Gdy wpłacisz pieniądze, my podarujemy ich tyle samo aż do miliona dolarów, podwajając w ten sposób kwotę wsparcia” – napisał Reynolds na Twitterze.

Pieniądze trafią na konto Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców działającego przy ONZ.

Podobny apel na Instagramie wystosowała Blake Lively, żona aktora. „@usaforunhcr (Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców – przyp. red.) udziela pomocy ratującej życie, a także współpracuje z sąsiednimi krajami, aby zapewnić tym rodzinom ochronę” – napisała Lively, a do swojego wpisu dołączyła poruszające zdjęcie dziecka uciekającego z Ukrainy.

Rosyjska agresja na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Ryan Reynolds i Blake Lively – kim są?

Aktorzy Ryan Reynolds i Blake Lively pobrali się w 2012 roku. Blake Lively znana jest przede wszystkim z roli w serialu „Plotkara”. Ryan Reynolds wystąpił m.in. w filmach „Deadpool”, „Złota dama” czy „Free Guy”. Mają troje dzieci.

To nie pierwszy raz, kiedy Ryan Reynolds wraz z Blake Lively angażują się w pomoc charytatywą. W 2020 roku przekazała pół miliona dolarów fundacji, której celem jest walka z bezdomnością wśród młodych ludzi. W lipcu 2020 roku para pomogła kwotą 200 tysięcy dolarów Krajowemu Stowarzyszeniu na rzecz Popierania Ludności Kolorowej, a w marcu 2020 dofinansowali milionem dolarów banki żywności w USA i Kanadzie.

Źródło zdjęcia głównego: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj