Seksizm i przemoc: alarmujący raport o sytuacji kobiet w armii USA

0
102

W 20015 roku kobiety dopuszczono do pracy na wszystkich stanowiskach w Armii Stanów Zjednoczonych. Wówczas postrzegano to jako przełom. Okazuje się, jednak, że jest jeszcze za wcześnie, aby kobiety mogły liczyć na równe traktowanie ze strony kolegów z pracy.

Z najnowszego raportu Dowództwa Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych wynika, że kobiety służące w specjalnych jednostkach mierzą się na co dzień z różnymi formami seksizmu, a nawet molestowaniem seksualnym.

Raport Dowództwa Operacji Specjalnych USA: Seksizm i molestowanie w US Army

Choć w świecie Zachodu wiele mówi się o równouprawnieniu kobiet, nadal istnieją obszary, w których nie mogą one liczyć na równe traktowanie. Jednym z nich jest armia. Najnowszy raport Dowództwa Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych pokazuje, że sytuacja kobiet służących w armii jest nie do pozazdroszczenia.

W pierwszym tego typu badaniu wzięło udział ponad pięć tysięcy osób obydwu płci pracujących w różnych jednostkach elitarnych Sił Specjalnych USA, między innymi w Zielonych Beretach, Pułku Rangersów, lotnictwie, a także osoby pracujące na różnego rodzaju stanowiskach cywilnych. Przepytano 837 żołnierek i 3238 żołnierzy i dodatkowo cywilnych pracowników i pracownice armii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj