Skarby z kolekcji Rothschildów idą pod młotek. Były ukryte przez ponad sto lat

0
88

Rodzina Rothschildów dzięki swojemu bogactwu od końca XVIII wieku miała ogromny wpływ na  finanse w Europie, ale też na rządy oraz politykę europejską. Żaden inny ród w Europie, nie będąca rodziną królewską czy książęcą, nie cieszył się takimi wpływami jak Rothshildowie. To jedna z najbogatszych rodzin na świecie, której majątek szacuje się nawet na kilkadziesiąt miliardów dolarów. Jej członkowie wielokrotnie pojawiali się na liście najbogatszych amerykańskiego magazynu „Forbes”. 

Jak informuje CNN, już wkrótce pod młotek trafią należące do rodziny Rothschildów drogocenne przedmioty – dzieła sztuki, meble, ceramika, a także warta miliony dolarów biżuteria. 

Aukcja kolekcji rodziny Rothschildów. Jest warta fortunę

Organizowana przez dom aukcyjny Christie’s licytacja, która jesienią tego roku odbędzie się w Nowym Jorku, będzie pierwszą w historii aukcją w USA, podczas której sprzedane zostaną przedmioty wchodzące w skład kolekcji słynnej dynastii Rothschildów. 

Większość z przedmiotów, które trafią pod młotek, nabyli w XIX wieku baron James Mayer de Rothschild – niemiecko-francuski bankier, który dał początek francuskiej gałęzi familii Rothschildów – a także jego żona Betty oraz syn Alphonse. Ogromna kolekcja dzieł sztuki, mebli, ceramiki i biżuterii, od końca XIX wieku przechowywana była w skarbcu rodziny i nie ujrzała światła dziennego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj