Słynna pamiątka po księżnej Dianie sprzedana. To najdroższy sweter w historii

0
81

26 lat po śmierci pamięć o księżnej Dianie pozostaje żywa nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. Jej wpływ na styl był i wciąż jest bardzo duży, a lata małżeństwa Diany z księciem Karolem to katalog kreacji, które do dzisiaj inspirują kobiety.

To, jak istotną osobą pozostaje Diana, potwierdza aukcja w domu nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby’s. Należący do księżnej Diany słynny czerwony sweter w owieczki został sprzedany  za imponującą kwotę 1,14 miliona dolarów – podaje brytyjski dziennik “The Guardian”. 

Słynny sweter księżnej Diany sprzedany na aukcji

Po raz pierwszy księżna Diana została sfotografowana w charakterystycznym swetrze firmy Warm and Wonderful w 1981 roku – około miesiąc przed swoim ślubem z księciem Karolem. Jego projekt nierzadko opisuje się jako symboliczny dla miejsca księżnej w brytyjskiej rodzinie królewskiej – na swetrze, wśród dziesiątek białych owiec, znajduje się jedna czarna.

Historycy mody są zwykle jednak zdania, że księżna Walii zakładając sweter niczego nie chciała  zasugerować – uważają, że zwyczajnie przepadała za stylem uwielbianym przez osoby z wyższych sfer – „Sloane Ranger” – i dlatego pomogła go spopularyzować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj