Sofía Jirau pierwszą modelką Victoria’s Secret z zespołem Downa. “Marzenia się spełniają”

0
346

Sofía Jirau została pierwszą w historii modelką Victoria’s Secret z zespołem Downa. “Najważniejszą rzeczą w realizacji moich marzeń jest pokazanie ludziom na całym świecie, że nie ma granic, i zainspirowanie ich do walki o własne marzenia” – przekonuje.

Sofía Jirau – wraz z 17 innymi kobietami – wzięła udział w walentynkowej akcji promującej nową linię bielizny Love Cloud Collection. “Marzenia się spełniają” – napisała w mediach społecznościowych. “Jestem pierwszą modelką Victoria’s Secret z zespołem Downa!” – dodała. Dwudziestopięciolatka jest zarazem drugą w historii marki modelką pochodzącą z Portoryko.

Body positive sposobem na kryzys wizerunkowy

Jirau została zaproszona do współpracy przez Victoria’s Secret w czasie, gdy firma walczy o naprawę swojego wizerunku. W 2019 roku została oskarżona o to, że propaguje zbyt wyidealizowane wzorce urody, a lansowany typ sylwetki ma niewiele wspólnego z kształtami przeciętnej współczesnej kobiety.

W 2019 roku z firmy odszedł Ed Razek, szef marketingu Victoria’s Secret odpowiadający za organizację słynnych pokazów. Jednym z powodów miał być wywiad dla amerykańskiej edycji Vogue, w którym powiedział, że modelki plus size i transpłciowe „nie są częścią świata fantazji marki”. Rok później firma podjęła próbę odbudowania swojego wizerunku i dołączyła do ruchu body positive (ciałopozytywność). W kampanii wystąpiły wówczas dziewczyny, które noszą modele od XS po XL, a na zdjęciach zrezygnowano z retuszu rozstępów, fałdek czy blizn. Teraz Raúl Martinez, dyrektor kreatywny firmy, mówi o kampanii z udziałem Sofíi Jirau, że “jest ważnym elementem nowego standardu Victoria’s Secret”.

Sofía Jirau w drodze po marzenia

Sofía Jirau jest od lat związana z branżą mody. W 2019 roku otworzyła oferujący ubrania, akcesoria i artykuły gospodarstwa domowego internetowy sklep “Alavett”. W tym samym roku rozpoczęła się jej kariera w modelingu. 10 lutego 2020 roku Sofia zadebiutowała na New York Fashion Week jako modelka dla portorykańskiej projektantki Marisy Santiago.

“Najważniejszą rzeczą w realizacji moich marzeń jest pokazanie ludziom na całym świecie, że nie ma granic, i zainspirowanie ich do walki o własne marzenia. Dlatego aby zmotywować ludzi do zerwania z narzuconymi samym sobie ograniczeniami, zawsze mówię: wewnątrz i na zewnątrz nie ma granic – pisze w swoim portfolio Sofía. Dwudziestopięciolatka prowadzi też kampanię “No Limits”, której celem jest wykazanie, że osoby z zespołem Downa mogą, pomimo przeciwności losu, spełniać realizować swoje plany i spełniać ambicje.

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/sofiajirau

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj