Sting potępia działania Putina i przypomina utwór „Russians”. „Nigdy nie sądziłem, że znów będzie mieć takie znaczenie”

0
338

Sting to kolejny artysta, który potępił zbrojną agresję Rosji na Ukrainę. Przypominając nagrany przed laty utwór „Russians”, artysta zadeklarował: „W świetle krwawej i żałośnie błędnej decyzji jednego człowieka, by najechać spokojnego, niegroźnego sąsiada, ta piosenka jest po raz kolejny apelem o nasze wspólne człowieczeństwo”.

Zbrojna agresja, jakiej dopuściła się Rosja wobec Ukrainy, jest szeroko komentowana na całym świecie. Ludzie organizują zbiórki, których celem jest wsparcie Ukraińców. Głos w sprawie sytuacji w Ukrainie zabierają również osoby ze świata kultury. Teraz dołączył do nich Sting. Brytyjski artysta opublikował w mediach społecznościowych akustyczną wersje utworu „Russians” – nagraną w towarzystwie wiolonczelisty Ramira Belgardta. Napisany w 1985 roku utwór krytykował politykę ZSRR w czasach zimnej wojny.

„Od lat rzadko wykonywałem tę piosenkę, ponieważ nigdy nie sądziłem, że znów będzie mieć takie znaczenie” – przekazał muzyk. Sting potępił zbrodnicze działania Putina i dodał że „w świetle krwawej i żałośnie błędnej decyzji jednego człowieka, by najechać spokojnego, niegroźnego sąsiada, piosenka jest po raz kolejny apelem o nasze wspólne człowieczeństwo”.

Sting zadedykował nową wersję wydanego w połowie lat 80. utworu odważnym Ukraińcom, którzy walczą z tą brutalną tyranią, a także wielu Rosjanom, którzy protestują pomimo grożącej za to kary więzienia. Zaapelował również o powstrzymanie wojny.

Muzyk poprosił, by paczki dla Ukraińców wysyłać pod adresem Pol-Cel Rampa, Brzeska 63, 22-100 Chełm, Poland. Dodał, że otrzymał go od Małgorzaty Szumowskiej.

U2 również zabiera głos

Głos w sprawie wywołanej przez Władimira Putina wojny postanowili zabrać również muzycy z U2. W mediach społecznościowych opublikowali nagranie wiersza ukraińskiego poety i bohatera narodowego Tarasa Szewczenki.

„Ukraińcy uczą resztę świata, jak wygląda wolność, czym jest wolność, a co najważniejsze, jak działa wolność. Tyran z sąsiedztwa nie zwycięży” – napisali muzycy w mediach społecznościowych.

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj