Strelicja: oto najmodniejsza roślina roku. „Rajski ptak” pokonał nawet monsterę

0
82

Dlaczego akurat „rajski ptak”? Wystarczy odrobina wyobraźni, aby zauważyć podobieństwo wąskich, podłużnych płatków kwiatów strelicji do skrzydeł kolorowego ptaka, który mógłby zamieszkiwać jakiś tropikalny las.

Strelicja to roślina, która natychmiast przykuwa uwagę. Chodzi nie tylko o jej duże, długie i intensywnie zielone liście, których długość może dochodzić nawet do kilku metrów, ale przede wszystkim o pięknie wybarwione, szalenie efektowne kwiaty.

Kwiat strelicji jest dwukolorowy. Dominuje w nim przepiękny, intensywny odcień pomarańczowego, z którym kontrastuje głęboki granat. Ta światłolubna roślina idealnie pasuje do wnętrz w stylu śródziemnomorskim, który jest teraz bardzo modny — na fali popularności wszystkiego, co nawiązuje do klimatu Włoch i innych krajów basenu Morza Śródziemnego.

Strelicja najmodniejszą rośliną 2023 roku

Na Instagramie pojawiły się już setki tysięcy zdjęć wnętrz, w których strelicja odgrywa główną rolę. Na TikToku z kolei przybywa filmików, w których użytkownicy i użytkowniczki chwalą się swoimi nowymi „rajskimi ptakami” i dzielą się wskazówkami co do uprawy tej egzotycznej rośliny. W momencie pisania tego tekstu filmiki te zaliczyły już ponad 10 milionów odsłon.

Duża i efektowna strelicja natychmiast wprowadza do wnętrza mnóstwo słońca i przenosi nas do ciepłych krajów. Aranżacje w mediach społecznościowych i artykułach poświęconych designowi udowadniają, że „rajski ptak” świetnie sprawdza się nie tylko we wnętrzach w stylu śródziemnomorskim czy kolonialnym, ale również w tych minimalistycznych.

Strelicja nie jest tanią rośliną. Jej ceny różnią się w zależności od wielkości, zwykle jednak przewyższają ceny takich roślin jak monstera — nawet kilkukrotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj