Supermodelka Linda Evangelista o swojej walce z rakiem i podwójnej mastektomii

0
95

Dobrze, że żyję. Reszta to tylko nagroda dodatkowa” – mówi Linda Evangelista w rozmowie z amerykańskim dziennikiem „Wall Street Journal”. Słynna supermodelka wydała właśnie w książkę, w której opowiada o swojej walce z nowotworem, który zmusił ją do wykonania podwójnej mastektomii. O swojej chorobie opowiedziała też w rozmowie z „WSJ”.

Linda Evangelista o swojej walce z rakiem piersi

58-letnia obecnie Linda Evangelista o swojej chorobie opowiedziała po raz pierwszy. O tym, że ma nowotwór, dowiedziała się od lekarzy w 2018 roku. Podczas mammografii wykryto u niej guzek, który należało usunąć. Evangelista zdecydowała się na podwójną mastektomię. „Myślałam, że już wszystko dobrze i mam spokój na resztę życia. Wierzyłam, że rak piersi mnie nie zabije” – mówi w rozmowie z „WSJ”.

W 2022 roku nowotwór znowu dał o sobie znać, guz pojawił się w mięśniach klatki piersiowej. Niezbędna była chemioterapia i naświetlania. „Powiedziałam lekarzowi – zróbcie dziurę w mojej klatce piersiowej”. „Nie zależało mi na tym, by pięknie wyglądać. Nie zamierzam umrzeć na raka” – wspomina w rozmowie z „WSJ”.

Obecnie Linda Evangelista jest zdrowa, ale jak przyznaje, zdaje sobie sprawę z ryzyka. „Zdaje sobie sprawę, że jedną nogą jestem już w grobie, ale cieszę się życiem tak bardzo, jak tylko mogę” – mówi w rozmowie z „Wall Street Journal”.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj