Swatch Bioceramic Scuba Fifty Fathoms: hołd dla ikony świata zegarków

0
87

Swatch to jedna z najważniejszych firm w historii szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Na początku lat 80., gdy ryzyko upadku całej branży pod naporem kwarcowych zegarków z Japonii było całkiem realne, Nick Hayek, twórca Swatcha zdecydował się na bardzo odważny ruch.

W 1983 roku powołał do życia markę, która zaproponowała zaskakujące podejście do tematu zegarmistrzostwa: zegarki Swatcha miały być tanie, zaskakujące, zabawne, pełne energii i życia – a także analogowe, co było nawiązaniem do szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Powiedzieć, że ta formuła wygrała to nic nie powiedzieć. Swatch zawojował rynki na całym świecie i w pewnym sensie postawił na nogi szwajcarską branżę zegarkową.  

DNA Swatcha pozostało przez lata bez zmian. To wciąż marka, która ma zaskakiwać nieszablonowymi pomysłami, wychodzić przed szereg, wytyczać kierunki, działać odważnie, ale i z mrugnięciem oka. To dotyczy także współprac, w które angażuje się Swatch. 

Hitem 2022 roku okazała się kolekcja zegarków MoonSwatch przygotowana wspólnie z Omegą na bazie słynnego modelu Speedmaster. Ten projekt st się globalnym hitem – przed salonami ustawiały się kolejki chętnych, rzecz chyba nigdy nie widziana w branży zegarkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj