TAG Heuer Monaco „Racing Blue” Limited Edition: zegarek do kwadratu

0
93

W ostatnich 20 latach TAG Heuer pokazał wiele wersji swojego bestsellerowego zegarka. W tym roku dostaliśmy kolejną. To wersja „Racing Blue” Limited Edition.

Co ją wyróżnia? Motywem przewodnim w tym wypadku jest „Racing Blue”, kolor historycznie związany z francuskimi zespołami startującymi w wyścigach samochodowych, w szczególności – z Bugatti.

W okresie międzywojennym obowiązywał bowiem prosty podział, zgodnie z którym Brytyjczycy ścigali się w samochodach w kolorze ciemnozielonym (British Racing Green), Francuzi – w błękitnych (Bleu de France), Włosi – w czerwonych (Rosso Corsa), a Niemcy – w srebrnych. 

Materiały prasowe

Właśnie do tego klasycznego koloru nawiązuje nowy model TAG Heuer Monaco. Koperta o wymiarach 39×39 mm, wykonana z tytanu, ma klasyczny układ – dwa przyciski stopera po prawej stronie oraz koronka po lewej.

Srebrną tarczę ozdobioną szlifem słonecznym uzupełniają dwie tarczki w kolorze Racing Blue, a także kropki w tym samym kolorze, symbolizujące indeksy godzinowe. Ze srebrem i błękitem kontrastują jaskrawożółte akcenty w postaci wskazówki sekundowej oraz indeksu na godzinie 12. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj