To będzie najpiękniejsza szkoła podstawowa w Polsce. Powstanie obok klasztoru

0
112

Kampus, który zaprojektowała wielokrotnie nagradzana pracownia Medusa Group, mająca na swoim koncie wiele rewitalizacji budynków przemysłowych, zbudowany zostanie na terenie ponad stuletnich zabudowań klasztornych księży Pallotynów.

Pracując nad projektem, architekci musieli brać pod uwagę zabytkowy charakter miejsca – nie tylko, by umiejętnie połączyć architekturę nowoczesną z historyczną, ale także dlatego, że miejsce to jest pod ochroną konserwatora zabytków.

Campus Bemke: szkoła podstawowa według projektu pracowni Medusa Group

Szkoła podstawowa, w której kształcić się będą dzieci z klas od czwartej do ósmej, będzie tylko jednym z elementów projektu. W kolejnych krokach w ramach Campus Bemke powstaną także sala audytoryjna, boisko, strefa wypoczynkowa oraz część usługowa, w której powstaną między innymi kawiarnia i restauracja.

Koncepcja pracowni Medusa Group zakłada, że nowo powstałe budynki otoczą „Collegium Marianum” – obiekt, w którym przed wojną działało gimnazjum męskie oraz dom rekolekcyjny. Celem twórców projektu jest to, by po generalnym remoncie budynek przypominał nowoczesne, małe gospodarstwo. W budynku szkoły wydzielone zostaną strefy do nauki, pracy w laboratoriach, odpoczynku i komunikacji. Całość uzupełni kameralny dziedziniec ze schodami, pełniący rolę szkolnego podwórka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj