Tom Ford: nie wrócę do mody. Słynny projektant-miliarder chce teraz kręcić filmy

0
86

„To będzie czarna komedia, bo takie właśnie jest życie” – stwierdza Ford. „Życie jest tyleż bolesne, co absurdalne. Jeżeli nie podejdziesz do niego z odpowiednio komediowym nastawieniem, może cię zabić”.

Amerykanin ma już na koncie dwa filmy: „Samotnego mężczyznę” z 2009 roku i „Zwierzęta nocy” z 2016 roku. Obie produkcje zdobyły spory rozgłos, dobre recenzje i szereg nagród. Oba filmy udowodniły w każdym razie, że Tom Ford – z wykształcenia architekt i historyk sztuki – to wszechstronny i bardzo kreatywny twórca, który nie lubi zamykać się w ramach jednej dziedziny.

Tom Ford: projektant i miliarder

Urodzony 27 sierpnia 1961 roku w Austin w stanie Teksas Thomas Carlyle Ford w branży mody funkcjonował przez 35 lat. Przewinął się w tym czasie przez takie domy mody jak Chloé, Yves Saint Laurent i Gucci, w dwóch ostatnich zasiadał na stanowisku dyrektora kreatywnego. Talent Amerykanina wyciągnął markę Gucci z finansowego dołka i tchnął powiew świeżości w stylistykę YSL, co także odbiło się na lepszych wynikach sprzedażowych.

W 2005 roku Teksańczyk założył własną markę. Był to początek modowego imperium, którego sukces Ford zawdzięcza intratnym kontraktom z innymi firmami, a także konsekwentnemu budowaniu własnego wizerunku charyzmatycznego kreatora-celebryty.

Projektant zdobył grono wiernych fanów – nie tylko zresztą wśród gwiazd. Oprócz ubrań z metką Tom Ford powstają również okulary i akcesoria oraz kosmetyki, które nieustannie znakomicie się sprzedają.

Niedawno na stanowisku dyrektora kreatywnego marki Tom Ford stanął Peter Hawkings, a jej prezesem został Guillaume Jesel. Z każdym z tych osób Tom Ford współpracował przez wiele lat i – jak przyznał w wywiadzie z „Air Mail” – jest spokojny o przyszłość swojego modowego imperium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj