Trwał “Halftime Show”, Eminem ukląkł

0
292

Show przerwie Super Bowl zdominowany został przez gwiazdy światowego rapu. Występowali między innymi Eminem, Dr. Dre i Snoop Dogg. Pod koniec “Lose Yourself” Eminem ukląkł na scenie.

W tym roku finałowy mecz o mistrzostwo ligi NFL rozegrano na stadionie SoFi Stadium w kalifornijskim Inglewood, ale finał rzecz jasna większość Amerykanów oglądało w telewizji. Super Bowl co roku przyciąga przed telewizory miliony widzów, a w Stanach Zjednoczonych traktowane jest jak święto. Nieodłącznym elementem widowiska jest tak zwany “Halftime Show”, czyli impreza w przerwie finału, gdy swój popis dają największe gwiazdy muzyki. W tym roku repertuar zdominował rap, a na arenie wystąpili Eminem, Dr. Dre, Snoop Dogg, Mary J. Blige, Kendrick Lamar, a także niezapowiedziany 50 Cent.

“To najlepsze Halftime Show, jakie kiedykolwiek widziałem!” – skomentował jeden z najlepszych koszykarzy w historii ligi NBA, LeBron James.

W trakcie show Snoop Dogg i Dr. Dre wspólnie wykonali “California Love” 2Paca, a 50 Cent – “In Da Club”. Eminem, kończąc słynne “Lose Yourself”, ukląkł, kładąc dłoń na głowę. Reuters ocenił, że to gest solidarności wobec byłego już rozgrywającego drużyny NFL San Francisco 49ers Colina Kaepernicka.

Eminem podczas “Halftime Show”ETIENNE LAURENT/PAP/EPA

Sportowiec w 2016 roku ukląkł podczas narodowego hymnu. Miała to być forma protestu przeciwko brutalności funkcjonariuszy policji i nierówności rasowej w Stanach Zjednoczonych. Protest Kaepernicka spotkał się ze skrajnymi reakcjami, a jego kontrakt nie został przedłużony.

Eminem podczas “Halftime Show”ETIENNE LAURENT/PAP/EPA

Tegorocznym mistrzem ligi futbolu amerykańskiego NFL zostali Los Angeles Rams.

Źródło zdjęcia głównego: ETIENNE LAURENT/PAP/EPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj