Universal Music Group zamyka biura w Rosji. Kolejni artyści odwołują trasy koncertowe

0
278

Jedna z czterech największych wytwórni płytowych na świecie Universal Music Group wydała oświadczenie o zawieszeniu działalności oraz zamknięciu swoich biur na terenie Rosji. W komunikacie zaapelowano także o “niezwłoczne zakończenie przemocy w Ukrainie”.

Universal Music Group jest największą grupą biznesową oraz rodziną wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Współpracuje z takimi artystami, jak The Rolling Stones, U2, Taylor Swift, Billie Eilish czy Lady Gaga. Po ataku Rosji na Ukrainę, jako pierwsza z tak zwanej “wielkiej czwórki” światowych wytwórni, 8 marca wydała oświadczenie o zawieszeniu swojej działalności na terenie terenie tego kraju.

“W trybie natychmiastowym zawieszamy wszelką działalność na terenie Rosji oraz zamykamy tamtejsze biura. Apelujemy, by niezwłocznie zakończyć przemoc w Ukrainie ” – napisano w komunikacie.

Oświadczenie Universal Music Group na temat zawieszenia działalności oraz zamknięcia biur w RosjiUniversal Music Polska

Wytwórnia postanowiła dołączyć do międzynarodowych sankcji przeciwko Rosji. “Razem z naszymi pracownikami i artystami współpracujemy z organizacjami z wielu krajów, angażując się w pomoc humanitarną, jak i wsparcie dla uchodźców” – zapewniono w oświadczeniu.

Raport tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Artyści odwołują koncerty w Rosji i wspierają Ukrainę

Swój sprzeciw wobec działań Rosji wyraziło w ostatnich dniach wielu muzyków, między innymi Dolly Parton, Sting oraz zespół Green Day.

Współpracujący z Universal Music Grup zespół OneRepublic opublikował w swoich mediach społecznościowych informację o odwołaniu zaplanowanych w Rosji koncertów.

“Z ciężkim sercem ogłaszamy, że odwołujemy nasze zaplanowane na maj koncerty w Rosji. Tęsknimy za naszymi fanami i rozumiemy, że nie są oni powodem wojny w Ukrainie, ale nie jesteśmy już w stanie zagrać w tych terminach. Nasze myśli i modlitwy są z ludźmi Ukrainy. Występowaliśmy w Kijowie i absolutnie uwielbiamy tamtejszych ludzi i ich ducha. Modlimy się, aby ten duch nie został złamany. Wojna jest brzydka w każdej formie i w każdym kształcie. Naszym życzeniem jest natychmiastowa deeskalacja tego okrucieństwa w Ukrainie. Pozostańcie bezpieczni”.

Czytaj też: Green Day odwołuje koncert w Moskwie. “To nie jest czas na rockowe koncerty, są rzeczy o wiele ważniejsze”

Oświadczenie zespołu OneRepublic

Podobną decyzję podjęła także grupa Imagine Dragons:

“W świetle ostatnich wydarzeń z przykrością informujemy, że nasze koncerty w Rosji i Ukrainie zostają odwołane. Nasze myśli są z Ukrainą i wszystkimi innymi cierpiącymi z powodu tej niepotrzebnej wojny”.

Swoje wsparcie dla Ukrainy wyraził także sir Elton John. Muzyk, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, zamieścił w mediach społecznościowych informacje na temat organizacji “Urgent Action Fund”, która wspiera kobiety, osoby transpłciowe i niebinarne w Ukrainie.

Elton John o sytuacji w Ukrainie

We wcześniejszych postach, w imieniu swojej fundacji “Elton John AIDS Foundation”, gwiazdor napisał, że wszyscy jego współpracownicy są “zrozpaczeni i przerażeni, widząc, jak rozwija się ten konflikt”.

“Nasze serca są z mieszkańcami Ukrainy, którzy nie zasługują na przeżywanie tego koszmaru. W tych strasznych chwilach, opowiadamy się za położeniem kresu przemocy i cierpieniu w Ukrainie, aby służby ratujące życie oraz pomoc humanitarna dotarły do osób rozpaczliwie potrzebujących” – napisał.

Atak Rosji na Ukrainę – oglądaj program specjalny w TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Postmodern Studio/Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj