Urodzona w Kijowie Milla Jovovich solidaryzuje się z Ukrainą. „Serce mi pęka, gdy widzę ten horror”

0
153

Urodzona w Kijowie aktorka i modelka Milla Jovovich wyznała, że „serce jej pęka”, gdy obserwuje, co dzieje się w Ukrainie. „Mój kraj i mieszkający tam ludzie są bombardowani. Przyjaciele i rodzina szukają schronienia” – pisze w mediach społecznościowych.

Amerykańska aktorka i modelka Milla Jovovich przyznała, że wydarzenia z ostatnich dni sprawiły, że „serce jej pęka”. Oniemiała z przerażenia patrzy na dramat kraju, w którym w 1975 roku przyszła na świat.

„Mój kraj i mieszkający tam ludzie są bombardowani. Przyjaciele i rodzina szukają schronienia. Płynie we mnie krew ukraińska i rosyjska, moje korzenie pochodzą i z Rosji, i z Ukrainy. Jestem rozdarta na pół, gdy patrzę na ten horror. Kraj jest niszczony, rodziny przesiedlane, całe ich życie zmienia się w zwęglone szczątki rozrzucone wokół. Pamiętam wojnę w ojczyźnie mojego ojca, w byłej Jugosławii, i historie, które opowiadała moja rodzina. Traumę i terror, jakich doświadczyli. Wojna. Zawsze wojna. Przywódcy, którzy nie mogą zapewnić pokoju. Wiecznie trwająca, niszczycielska moc imperializmu. To ludzie zawsze płacą za to rozlewem krwi i łzami” – napisała na portalu Instagram.

Milla Jovovich znana jest między innymi z takich filmów jak „Resident Evil” czy „Piąty element”. Związek Radziecki opuściła z rodziną w 1980 roku, by zamieszkać w Stanach Zjednoczonych.

Rosyjska agresja na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Inne gwiazdy zabierają głos

Jovovich nie jest jedyną pochodzącą z terenów Ukrainy gwiazdą, która chce zwrócić uwagę na dramat Ukrainy. Do solidarności z ukraińskim narodem wzywa również aktorka Hayden Panettiere, w przeszłości partnerka życiowa Władimira Kliczko, z którym ma córkę.

„Osobiście byłam świadkiem tego, jak naród ukraiński z siłą i zaciekłością walczył o swoją niepodległość, jak przez lata z pasją bronił swojego kraju. To, co robi Putin, to absolutna hańba! Z tego przerażającego momentu w historii płynie straszne przesłanie. Przesłanie, że w dzisiejszych czasach, w roku 2022, można bezwględnie naruszać prawa wolnych ludzi, a autokraci w rodzaju Putina mogą brać wszystko, co im się podoba. Modlę się za moją rodzinę i przyjaciół tam żyjących i za wszystkich, którzy walczą. (…) Proszę ludzi, którzy nie mogą tam być, aby stanęli ramię w ramię z narodem ukraińskim, okazując mu solidarność i wsparcie dla demokracji” – napisała na portalu Instagram.

tvn24.pl, The Straits Times

Źródło zdjęcia głównego: PAN Photo Agency/Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj