Władze Wenecji mają pomysł na korki. Szykuje się kolejna atrakcja turystyczna

0
106

Władze miasta od dłuższego czasu deklarują, że Wenecja ma stać się stolicą zrównoważonej turystyki. Kolej linowa miałaby wpisywać się w tę strategię. W sytuacji, w której Wenecję rocznie odwiedza blisko 9 milionów turystów (tylu przyjechało w 2022 roku), ta kwestia staje się kluczowa.

Rozmowy o projekcie „kolejki linowej nad laguną” – bo tak roboczo mówi się przedsięwzięciu – zostały wznowione w ramach debaty poświęconej planowi rozwoju miasta do 2037 roku.

Dotychczas nie poinformowano, jak kolej miałaby wyglądać, ile osób będzie w stanie przewieźć dziennie oraz ile będą kosztowały bilety. Władze Wenecji nie podjęły jeszcze decyzji, czy projekt budowy kolei linowej zostanie zrealizowany, na razie trwają dyskusje.

Niemal pewne jest jednak, że ten środek komunikacji stanie się hitem wśród turystów – taka wycieczka bez wątpienia dostarczać będzie niezapomnianych przeżyć, przede wszystkim dzięki pięknym widokom.

Kolej linowa jako środek komunikacji w miastach

Kolej linowa jest częścią systemu komunikacji miejskiej w wielu miastach. Takie rozwiązanie zastosowano między innymi w Medellin w Kolumbii, tam kolej linowa od 2004 roku jest w pełni zintegrowana z systemem komunikacji miejskiej. Podobne rozwiązanie zastosowano w La Paz w Boliwii.

Kolej linowa w La Paz w Boliwii.

Javier Collarte

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj