Wraca najdziwniejsze konto na Instagramie. Balenciaga przywraca usunięte zdjęcia

0
84

Marki ze świata mody samodzielnie – i często odważnie – poszukują odpowiedniego pomysłu na prowadzenie konta na Instagramie. Własny pomysł miała też Balenciaga. Przez długi czas, zamiast nowych kolekcji ubrań, na oficjalnym koncie marki można było zobaczyć przedziwne, zagadkowe, czasem śmieszne, niekiedy nieco straszne zdjęcia. Wypełniały profll Balenciagi i budowały wizerunek marki nieprzewidywalnej i odważnej. Pewnego dnia zdjęcia zniknęły.

Instagram: Balenciaga przywraca skasowane zdjęcia 

Czyszczenie kont na Instagramie nie jest niczym zaskakującym w świecie marek modowych. Robi tak wiele z nich. Konta są czyszczone najczęściej przed prezentacją nowej kolekcji albo przed zmianą strategii komunikacyjnej. Robiła tak między innymi Bottega Veneta, robiło Burberry. Zrobiła tak też Balenciaga.

Czytaj więcej

W ten sposób jedyne w swoim rodzaju archiwum zdjęć zniknęło, ku głębokiemu rozczarowaniu milionów ludzi na całym świecie. Zamiast niego zaczęły pojawiać się zdjęcia produktów z kolejnych kolekcji.

Zmiana wydawała się nieodwracalna, tymczasem okazuje się, że słynny dom mody postanowił przywrócić część swojego archiwum. Na instagramowe konto trafiła więc część zdjęć, które przed kilkoma laty skutecznie budowały wizerunek Balenciagi jako najbardziej bezkompromisowego domu mody. 

Balenciaga walczy o klientów. Wraca do starego profilu na Instagramie

Balenciaga częściowo powróciła do swojego starego profilu. Dom mody cofnął archiwizację zdjęć od 18 czerwca 2018 roku do 16 czerwca 2021 roku. Jak poinformowano ma to być „ cyfrowe odrodzenie” Balenciagi. Profil przypomina obecnie nieco Pinterest – ma bardziej charakter zestawu inspiracji oraz oryginalnych, osobliwych treści.

Rok 2022 nie był dla Balenciagi udany. Marka najpierw musiała w trybie przyspieszonym zrezygnować ze współpracy z Kanye Westem, po tym, jak amerykański raper zaczął głosić poglądy rasistowskie i antysemickie. Chwilę później przyszedł jeszcze poważniejszy cios – świąteczna kampania reklamowa wywołała skandal, bo wystąpiły w niej kilkuletnie dzieci w towarzystwie akcesoriów erotycznych.

Przedstawiciele marki, w tym jej dyrektor kreatywny, Demna Gvasalia, przeprosili, kampanię usunięto, a dom mody od kilku miesięcy intensywnie walczy o uratowanie wizerunku. Niewykluczone, że przywrócenie archiwum na Instagramie to element tych działań, mających na celu zatarcie fatalnego wrażenia po skandalach z 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj