Zasłużona dla ukraińskiej kultury aktorka zmarła w rosyjskim ataku 

0
265

Zasłużona ukraińska aktorka Oksana Szweć zginęła w rosyjskim ataku na blok mieszkalny w Kijowie. To kolejna ofiara rosyjskiej agresji na stolicę Ukrainy. Według władz miasta w wyniku ostrzałów zginęły tam już 222 osoby. Rannych zostało niemal 890 osób.

O śmierci ukraińskiej aktorki filmowej i teatralnej Oksany Szweć poinformowała grupa Młody Teatr, do której należała. Wyjaśniono, że kobieta zginęła w rosyjskim ataku rakietowym na budynek mieszkalny w Kijowie. Grupa napisała, że to nieodżałowana strata. “Nie ma przebaczenia dla wroga, który przybył na naszą ziemię” – napisano.

Anglojęzyczny profil redakcji gazety “Kyiv Post” również napisał o jej śmierci. Podano, że została “zamordowana w Kijowie w czasie wojny”. Szweć miała 67 lat.

Jak opisuje portal magazynu “The Hollywood Reporter” Szweć była weteranką sceny teatralnej i filmowej. Ma na koncie jedno z najważniejszych odznaczeń artystycznych dla zasłużonych artystów Ukrainy.

Urodziła się w lutym 1955 roku. Ukończyła studia teatralne w Narodowym Akademickim Teatrze Dramatycznym imienia Iwana Franki w Kijowie oraz Kijowski Instytut Sztuki Teatralnej. Oprócz pracy w grupie Młody Teatr, występowała z teatrem w Tarnopolu, a także z Kijowskim Teatrem Satyry.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę. 23. dzień inwazji

Władze Kijowa informowały dziś, że od początku rosyjskiej zbrojnej agresji na Ukrainę w stolicy kraju zginęły 222 osoby, w tym 60 cywilów, a wśród nich czworo dzieci. Obrażeń doznało 889 osób, w tym 241 cywilów.

Akcja ratunkowa po częściowym zawaleniu się po rosyjskim ostrzale 12-piętrowego bloku w rejonie szewczenkowskim Kijowa (zdjęcie z 16 marca)PAP/DSNS

Kobieta na tle zniszczonego bloku w Kijowie (zdjęcie z 15 marca)PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES

Zniszczenia w Kijowie (zdjęcie z 15 marca)PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES

12-piętrowy blok w rejonie szewczenkowskim Kijowa częściowo zawalił się po rosyjskim ostrzale (zdjęcie z 16 marca)PAP/DSNS

Oglądaj telewizję na żywo w TVN24 GO

The Hollywood Reporter, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj