Znany reżyser omyłkowo aresztowany. „Wszystko wyglądało tak, jakby ktoś próbował obrabować bank”

0
287

Ryan Coogler, reżyser filmu Czarna Pantera, trafił w styczniu do aresztu po tym, jak omyłkowo został wzięty za osobę, która próbuje obrabować bank. Nagranie ze zdarzenia opublikowała policja w Atlancie.

35-letni filmowiec został zatrzymany i zwolniony przez policję 7 stycznia po tym, jak w oddziale Bank of America próbował podjąć gotówkę – podał tygodnik „Variety”, a za nim agencja Reutera.

Chciał zachować dyskrecję, trafił na policję

– Odkąd otrzymaliśmy telefon, wszystko wyglądało tak, jakby ktoś próbował obrabować bank – przyznał jeden z fukncjonariuszy obecnych podczas zatrzymania.

Jak opisuje „Variety”, Coogler miał wręczyć kasjerowi kartkę, na odwrocie której napisał: Chciałbym wypłacić 12 tysięcy dolarów z konta czekowego. Proszę przeliczyć pieniądze gdzie indziej, chcę zachować dyskrecję”.

Jak się okazało, kasjer błędnie zinterpretował sytuację i był przekonany, że to próba napadu.

Agencja Reutera zwróciła się z prośbą o komentarz do Bank of America. Nie otrzymała odpowiedzi.

Czarna pantera z trzema Oscarami

Czarna Pantera okazała się drugim najbardziej kasowym filmem świata w 2018 roku. Obraz był nominowany do sześciu Oskarów, w tym za najlepszy film. Ostatecznie otrzymał trzy statuetki – za najlepszą muzykę oryginalną (Ludwig Goransson), najlepszą scenografię (Hannah Beachler, Jay Hart) oraz najlepsze kostiumy (Ruth E. Carter).

Ryan Coogler omyłkowo wzięty za osobę próbującą obrabować bank Reuters

Oglądaj TVN24 w internecie w TVN24 GO

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj