Zuchwały napad w centrum Paryża. Złodzieje obrabowali luksusowy butik

0
111

Koszmar z Placu Vendôme. Plaga zuchwałych kradzieży w Paryżu

To nie pierwszy w tym roku napad na luksusowy butik przy Placu Vendôme. Ostatni miał miejsce zaledwie trzy miesiące temu, wczesnym popołudniem w sobotę 29 kwietnia. Trzech uzbrojonych rabusiów okradło flagowy butik włoskiej marki jubilerskiej Bulgari, po czym uciekło na motocyklach.

Złodzieje ukradli biżuterię o wartości ponad siedmiu milionów euro. Jak na razie brak doniesień na temat tego, czy policji udało się ich ująć.

Ten sam sklep Bulgari padł ofiarą rabusiów również we wrześniu 2021 roku, model kradzieży był identyczny. Wartość biżuterii i zegarków, które padły łupem grupy uzbrojonych złodziei wyniosła około 10 milionów euro, złodzieje odjechali na motorach. W ręce policji wpadli w lipcu 2022 roku.

Nasilenie zuchwałych kradzieży luksusowych akcesoriów i biżuterii z butików przy paryskim Placu Vendôme obserwuje się już od kilku lat. Bardzo podobny scenariusz jak w przypadku kradzieży w butikach Bulgari miał miejsce w maju 2022 roku.

Wówcza ofiarą włamywaczy padł butik francuskiej marki Chanel. Czterech ubranych w garnitury mężczyzn sterroryzowało obsługę i klientów butiku, każąc im położyć się na podłodze. Złodzieje błyskawicznie załadowali torby biżuterią i zegarkami marki Chanel – i odjechali na rowerach.

Przedstawiciele Chanel nie ujawnili wartości skradzionych kosztowności. Brak też informacji, czy udało się schwytać złodziei.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj