Bruksela, kochanie? Co jest potrzebne, aby doprowadzić do równości płci?

0
68

Biuro Euronews w Brukseli przedstawia najnowszy odcinek nowego talk-show, którego celem jest przedstawienie europejskich wiadomości i polityki, aby uczynić je bardziej dostępnymi dla widzów.

W tym tygodniu poruszamy temat Międzynarodowego Dnia Kobiet, inicjatywy ONZ, która powstała w latach 70. XX wieku w celu uczczenia kulturowych, politycznych i społeczno-ekonomicznych osiągnięć kobiet.

Wśród gości są holenderska eurodeputowana Samira Rafaela z Renew Europe, Deirdre Clune, irlandzka eurodeputowana z Europejskiej Partii Ludowej oraz Nayla Glaise, sekretarz generalna Eurocadres.

Paneliści zgodzili się, że sprawy kobiet w Europie idą we właściwym kierunku, ale całkowita równość zajmie jeszcze dziesięciolecia. W obliczu trwającej pandemii i wojny na Ukrainie kobiety nadal stoją w obliczu poważnych wyzwań w Europie, w tym ubóstwa energetycznego.

Według debaty, która odbyła się w Parlamencie Europejskim w tym tygodniu, co tydzień w Europie ginie co najmniej 50 kobiet. Agencja Praw Podstawowych UE twierdzi, że ponad połowa ofiar morderstw kobiet jest zabijana przez partnera intymnego, krewnego lub członka rodziny, a tylko 1 na 10 zgłasza przypadki nadużyć władzom.

Obejrzyj „Bruksela, kochanie?” w odtwarzaczu wideo powyżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj