Bruksela, kochanie? Czynienie miast czystszymi i bardziej zielonymi

0
77

Biuro Euronews w Brukseli przedstawia najnowszy odcinek talk-show, którego celem jest przedstawienie europejskich wiadomości i polityki, aby uczynić je bardziej dostępnymi dla widzów.

W tym tygodniu dołączają do nas były premier Rumunii i obecny burmistrz Cluj-Napoca Emil Boc, zastępca burmistrza Budapesztu Kata Tutto oraz lider Zielonych w mieście Cork Dan Boyle.

Wszyscy byli w Brukseli na spotkaniu burmistrzów z całego kontynentu, aby wymienić się uwagami na temat tego, jak sprawić, by ich miasta były czystsze i bardziej zielone.

Paneliści z zadowoleniem przyjęli unijne prawo klimatyczne i planują neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r. pomimo wyzwań i stwierdzili, że konieczna jest całkowita zmiana sposobu myślenia, aby postawić planetę na pierwszym miejscu.

Zielony Ład UE obejmuje szereg inicjatyw politycznych obejmujących wszystko, od energii po transport i rolnictwo. UE stwierdziła, że ​​30% obecnego budżetu bloku w wysokości 1,8 biliona euro powinno zostać skierowane na finansowanie zielonych projektów, ale dla miast takich jak Budapeszt na Węgrzech, ze względu na napięte stosunki z Brukselą, nie widziano ani grosza z unijnych funduszy na odbudowę .

„Rząd węgierski jest w stanie wojny z rządami europejskimi, co znacznie utrudnia Budapesztowi” — powiedziała panelowi Kata Tutto. „Nie otrzymaliśmy nic z Instrumentu Odbudowy i Zwiększania Odporności, chociaż byłoby to najlepsze narzędzie, jakie moglibyśmy wykorzystać jako miasto”.

Oglądaj Brukselę, kochanie? w odtwarzaczu wideo powyżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj