Bruksela, kochanie? Sprawozdanie z zamieszek we Francji i praworządności UE

0
96

W tym wydaniu „Bruksela, moja miłość?” omawiamy ostatnie protesty we Francji i pytamy, czy Europa naprawdę robi wszystko, co w jej mocy, aby promować integrację i integrację.

W tym tygodniu dołączyli do nas Emmanuel Achiri, ekspert ds. polityki w zakresie policji i migracji w Europejskiej Sieci Przeciwko Rasizmowi (ENAR), Abir Al-Sahlani, szwedzki poseł do Parlamentu Europejskiego z Renew Europe oraz Matteo Albania, dyrektor ds. Agencja public relations z siedzibą w Brukseli.

Panel ten omawiał integrację i integrację w świetle ostatnich wydarzeń we Francji.

Albania stwierdziła, że ​​integracja jako całość nie istnieje w Europie. „Nie ma modelu integracji europejskiej. Istnieje model francuski, jest model niemiecki, jest model hiszpański, ale tak naprawdę nie ma jednego modelu europejskiego”.

Francuscy protestujący szybko wkroczyli do akcji po tym, jak nastolatek został zastrzelony podczas kontroli ruchu w Nanterre pod Paryżem. Jednak protesty te szybko przerodziły się w grabieże, pożary uliczne i doprowadziły do ​​tysięcy aresztowań.

Jednak obrońca praw człowieka, Emmanuel Achiri, uważa, że ​​ta reakcja sięga głębiej niż trwające tydzień protesty.

„To ma charakter systemowy. Tu nie chodzi o Nahela. Tu nie chodzi o właściwe wychowanie dziecka. Chodzi o profilowanie rasowe. Chodzi o to, że państwo francuskie odmawia uznania, że ​​promuje rasizm w społeczeństwie” – powiedział.

Nie był w tym przekonaniu odosobniony, eurodeputowany Al-Sahlani powiedział, że Francja potrzebuje reformy, aby właściwie rozpocząć proces integracji.

„Jeśli nie weźmiesz lustra jako społeczeństwo i nie spojrzysz na siebie z otwartymi oczami, myśląc o perspektywach, wtedy nie będziesz reprezentować wszystkich, a wtedy będziesz reprezentować tylko określoną grupę” – powiedziała. „To właśnie francuskie społeczeństwo musi zrobić jako całość. Weź lustro i dobrze się przyjrzyj i zaproś wszystkich do udziału w dyskusji na temat poprawy społeczeństwa”.

Paneliści zagłębili się również w sytuację w zakresie praworządności w całym bloku i uzależnienie od telefonu.

Obejrzyj „Bruksela, kochanie?” w odtwarzaczu powyżej, aby uzyskać więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj