Bruksela, kochanie? Wybory w Grecji i tajny sektor diamentów w Belgii

0
102

W tym numerze „Bruksela, kochanie?” analizujemy wyniki wyborów w Grecji i powody, dla których Belgia nie podpisała się pod rosyjskim zakazem importu diamentów.

W tym tygodniu dołączyli do nas Karel Lannoo z niezależnego think tanku CEPS, Panos Tasiopoulos z Wilfried Marten Centre for European Studies oraz Alia Papageorgiou, prezes Brussels Press Club.

Paneliści dyskutowali o wynikach ostatnich wyborów w Grecji, w których zwyciężyła centroprawicowa partia premiera Kyriakosa Mitsotakisa. Lewicowa partia Syriza otrzymała zaledwie 20,1%.

„Dobrze, że Grecy zdali sobie sprawę, że potrzebują stabilności, że potrzebują stabilności gospodarczej”, powiedział Karel Lanoo. Panos Tasiopoulous zgodził się.

Niestety, żaden polityk z Partii Lewicy nie był dostępny, aby dołączyć do nas w dyskusji, więc ich opinie nie zostały wysłuchane

Panel omówił również decyzję Wielkiej Brytanii o nałożeniu zakazu na rosyjskie diamenty oraz presję na UE, aby poszła w jej ślady, ponieważ według przewodniczącego Rady UE Charlesa Michela „diamenty nie są wieczne”.

Obejrzyj „Bruksela, kochanie?” w odtwarzaczu powyżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj