8.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Bruksela odrzuca obawy dotyczące prywatności związane z prawem dotyczącym wykorzystywania seksualnego dzieci w Internecie

Musisz przeczytać

W niedzielę unijna komisarz do spraw wewnętrznych broniła swojej propozycji ukrócenia wykorzystywania seksualnego dzieci w Internecie jako „dobrze uzasadnionej” i „solidnej pod względem prawnym” po krytyce ze strony organów ochrony danych.

W maju Komisja przedstawiła strategię „Lepszy Internet dla dzieci”. Plan wymagałby od platform mediów społecznościowych lub dostawców usług komunikacyjnych aktywnego poszukiwania materiałów dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci (CSAM) udostępnianych online oraz automatycznego udostępniania ich organom krajowym i nowemu centrum eksperckiemu UE.

Firmy technologiczne byłyby również zmuszone do monitorowania zaszyfrowanych treści, które wielu ekspertów natychmiast potępiło jako atak na prywatność i potencjalny początek ogólnego nadzoru w UE.

Europejska Rada Ochrony Danych (EROD) i Europejski Inspektor Ochrony Danych (EIOD) przyłączyli się do krytyki 29 lipca, argumentując we wspólnej opinii że wniosek Komisji „może stanowić większe ryzyko dla jednostek, a co za tym idzie, dla całego społeczeństwa niż dla przestępców ściganych przez CSAM”.

Niezależne organy nadzoru wyraziły „poważne obawy dotyczące wpływu przewidywanych środków na prywatność i dane osobowe osób” i stwierdziły, że „istnieje ryzyko, że wniosek może stać się podstawą do uogólnionego i masowego skanowania treści praktycznie wszystkich rodzajów komunikacja elektroniczna.”

Argumentowali również, że wykorzystanie technologii do skanowania komunikacji użytkowników, takich jak sztuczna inteligencja, może generować błędy i oznaczać „wysoki poziom ingerencji w prywatność osób”.

Wreszcie podkreślili znaczenie szyfrowania, jeśli chodzi o poszanowanie życia prywatnego, poufności komunikacji, wolności wypowiedzi, innowacji i rozwoju gospodarki cyfrowej oraz podkreślili, że „zapobieganie lub zniechęcanie w jakikolwiek sposób do szyfrowanie -end poważnie osłabiłoby ogólną rolę szyfrowania”.

W swoim odrzuceniu wystosowanej krytyki w poście na blogu w niedzielękomisarz UE do spraw wewnętrznych Ylva Johansson powiedziała, że ​​strategia „Lepszy Internet dla dzieci” jest „dobrze uzasadniona, solidna prawnie i całkowicie niezbędna do walki z plagą wykorzystywania seksualnego dzieci w Internecie”.

Stwierdziła, że ​​„zapewnia właściwą równowagę między różnymi prawami podstawowymi, których to dotyczy, w szczególności z uwagi na poważny charakter wykorzystywania seksualnego dzieci” oraz że wbudowane zabezpieczenia chronią prywatność ludzi.

Obejmują one wymóg, aby dostawcy wdrażali technologie „które są najmniej inwazyjne zgodnie z aktualnym stanem wiedzy w branży” oraz możliwość dochodzenia roszczeń na drodze sądowej, dzięki czemu zarówno dostawcy, jak i użytkownicy mogą „zaskarżyć każdy środek, który ich dotyczy, w sądzie” ta ostatnia jest również uprawniona do odszkodowania za wszelkie szkody poniesione w wyniku przetwarzania na podstawie wniosku.

Johansson zwrócił również uwagę na niedawny artykuł ekspertów technicznych z brytyjskich agencji wywiadu i bezpieczeństwa cybernetycznego, który nakreślił „szereg możliwych sposobów wykrywania materiałów związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci w zaszyfrowanych usługach, które nadal chroniłyby prywatność użytkowników”.

„Jestem dumny z tego wniosku. Jest proporcjonalny i ma rygorystyczne i sprawiedliwe mechanizmy kontroli i równowagi” – napisał komisarz.

„To, o co się martwię, to bardzo realne, bardzo szokujące skutki krzywdzenia dzieci: na dziecko, na dorosłych, którymi dorastają, i na całe społeczeństwo”.

„Te przepisy to najlepsze, co może zrobić Unia Europejska” – podsumowała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img
Najnowsze wiadomości

Niezbędnik przedsiębiorcy. CEIDG tylko w wersji online * Rachunki za energię firmy w domu * Kara umowna w kosztach – nie, a kurs na...

Wniosek o wpisanie firmy w CEIDG tylko online Jeszcze przez 2 lata będzie można na papierze składać wnioski o wpis...
- Reklama -

Więcej podobnych artykułów

- Reklama -