Burze powodują „poważne zakłócenia w podróży” w Niemczech i Wielkiej Brytanii

0
144

Gwałtowne burze spowodowały zakłócenia w transporcie w Wielkiej Brytanii i Niemczech i pozbawiły elektryczności dziesiątki tysięcy ludzi.

Oczekuje się, że żadne pociągi dalekobieżne nie będą kursować w północnej części Niemiec przed południem w czwartek, powiedział operator kolejowy Deutsche Bahn, gdy Storm Ylenia przetoczył się przez regiony Hesji, Saksonii i południowej Brandenburgii.

Odwołania i opóźnienia spodziewane są również w ruchu regionalnym.

Porty lotnicze również odwołały wiele lotów z powodu silnego wiatru, w tym lotnisko Berlin-Brandenburgia i największe niemieckie lotnisko we Frankfurcie, które miały zaplanowane loty do Berlina, Monachium i Hamburga. Na lotnisku w Hamburgu odwołanych jest kilkanaście lotów.

Przeprawy promowe zostały również czasowo zawieszone w wielu miejscach, takich jak Lubeka i Rostock.

W szczytowym momencie burzy w środę na Brocken, najwyższym punkcie gór Harz w północnych Niemczech, wystąpiły wiatry o prędkości do 152 kilometrów na godzinę.

W Nadrenii Północnej-Westfalii w nocy około 54 000 gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu, podczas gdy w Bawarii około 10 000 osób zostało dotkniętych przerwami w dostawie prądu, według operatorów. Przestoje były często powodowane przez spadające drzewa na linie energetyczne. W większości przypadków zasilanie zostało szybko przywrócone.

Berlińska straż pożarna po raz drugi ogłosiła stan wyjątkowy w czwartek rano, ponieważ została wezwana do ponad 100 operacji, głównie w celu zajęcia się zwalonymi drzewami i gałęziami. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

W sąsiednich Czechach ponad 300 000 gospodarstw domowych było w czwartek pozbawionych prądu z powodu uszkodzonych linii energetycznych.

Pociągi zostały również odwołane w Szkocji w środę wieczorem z powodu burzy Dudley, która przynosiła wiatry dochodzące do 81 mil na godzinę (130 km/h), według brytyjskiego Met Office.

Network Rail powiedział, że burza „spowodowała poważne zakłócenia” i ostrzegła, że ​​Storm Eunice „będzie bardziej dotkliwa” w piątek.

Niektóre 19 000 gospodarstw domowych i firm zostały również czasowo pozbawione prądu w całej północnej Anglii.

Met Office umieściło większość Anglii pod bursztynowym ostrzeżeniem pogodowym na piątek z powodu Storm Eunice z obszarami przybrzeżnymi w południowo-zachodnia Anglia i południowa Walia z czerwonym ostrzeżeniem prognozowanie „znacznych zakłóceń i niebezpiecznych warunków spowodowanych wyjątkowo silnymi wiatrami”. Przewozy kolejowe, autobusowe i promowe oraz loty na tych obszarach mają zostać odwołane, a niektóre linie energetyczne mają zostać przerwane.

Ogłoszono również żółte ostrzeżenie dla Irlandii Północnej i Szkocji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj