Ćwiczenie UE w zakresie odpowiedzialności demokratycznej dzieli tygodnie od zakończenia

0
132

Ostatnie ćwiczenie nasłuchiwania w Brukseli, mające pomóc UE iść naprzód dzięki radom obywateli, ma się zakończyć w ciągu kilku tygodni.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy, która rozpoczęła się w zeszłym roku, ma przedstawić swoje zalecenia Parlamentowi Europejskiemu w marcu i umożliwiła obywatelom europejskim powiedzenie, jakie ich zdaniem są wyzwania i priorytety stojące przed blokiem.

Ostatnie forum dyskusyjne odbyło się w Maastricht, gdzie UE, jaką znamy obecnie, powstała trzy dekady temu, zalecając łagodniejsze podejście do retoryki migracyjnej, a także zmniejszając zależność od importu ropy i gazu.

Wśród propozycji znalazła się wspólna polityka migracyjna, wspólne ułatwienia dla migrantów przybywających do granic UE oraz mniejsze uzależnienie od importu ropy i gazu.

„Po tej konferencji oczekuję, że fakt, że obywatele są obecni i uczestniczą w procesie podejmowania decyzji, wywrze taką presję na interesariuszy Unii Europejskiej… że nie będą mogli dłużej tego ignorować” – powiedział Guy Verhofstadt. jeden ze współprzewodniczących konferencji.

Konferencja odbędzie się w następnej podróży do Irlandii.

Obejrzyj nasz pełny raport w odtwarzaczu wideo powyżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj