Jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie aresztowany w Syrii

0
32

Włoski handlarz narkotyków, jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie, został aresztowany w Syrii i poddany ekstradycji do Włoch, według włoskich urzędników i syryjskiej grupy rebeliantów dżihadu.

Bruno Carbone, ostatni duży handlarz narkotyków z regionu Neapolu, który wciąż ucieka, został zatrzymany, gdy wysiadł z samolotu we wtorek na lotnisku Ciampino w Rzymie, podała w oświadczeniu neapolitańska policja.

45-letni Carbone, skazany zaocznie we Włoszech na 20 lat więzienia za międzynarodowy handel narkotykami na trasie Hiszpania-Neapol-Sycylia, uciekał od 2003 roku.

Carbone jest znany jako bliski współpracownik Raffaele Imperiale z Camorry. Imperiale – sam uważany za jednego z największych handlarzy narkotyków na świecie – został aresztowany w Dubaju w 2021 roku.

Początkowo nie było jasne, gdzie złapano Carbone, a krajowe placówki we Włoszech donosiły, że został zatrzymany również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie spędził większość czasu w biegu.

Mohammed Sankari, urzędnik grupy dżihadystycznej Tahrir al-Sham (HTS) w północno-zachodniej Syrii, stwierdził, że Carbone został zatrzymany w marcu „podczas przejazdu przez„ wyzwolone ” obszary (kraju)… regiony pod kontrolą reżimu (Baszara al-Assada)”.

Carbone został poddany ekstradycji po kilku miesiącach przesłuchań, według HTS, który również opublikował jego mugshot.

Twierdzenia Carbone’a, że ​​był obywatelem Meksyku, który wymykał się władzom w domu za sprzedaż fałszywych luksusowych zegarków, wzbudziły podejrzenia co do jego prawdziwej tożsamości, Muhammad Abdel Rahman, minister spraw wewnętrznych terytoriów kontrolowanych przez zbuntowany Rząd Zbawienia Syrii, powiedział Asharqowi Al-Awsatowi: brytyjski punkt sprzedaży języka arabskiego.

Uważa się, że urzędnicy Emiratów pośredniczyli w ekstradycji w środę, poinformował włoski portal Il Foglio.

„Złap mnie, jeśli potrafisz” we włoskim stylu

W grudniu 2020 r. Carbone miał zostać aresztowany w Dubaju w następstwie komunikatów władz krajowych.

Aresztowany mężczyzna okazał się biznesmenem z Neapolu i wyszedł na wolność po spędzeniu nieco ponad miesiąca w więzieniu.

HTS utrzymuje, że osoba aresztowana w tym czasie była „osobą (która) została wysłana do miejsca Bruno jako przynęta, aby mógł nadal wymykać się władzom”.

Carbone był w zmowie z kolumbijskimi handlarzami, dostarczając kokainę klanom Camorra – jednej z najstarszych i największych organizacji przestępczych we Włoszech, zlokalizowanej w okolicach Neapolu.

Uważa się również, że wykorzystał te same koneksje, aby dostarczyć kokainę innemu znanemu syndykatowi przestępczości zorganizowanej, kalabryjskiej „Ndranghecie”.

Tahrir al-Sham powstał w 2017 roku po połączeniu kilku grup islamistów i dżihadystów, w tym Frontu Al-Nusra.

Chociaż publicznie oddzieliła się od Al-Kaidy, uważa się, że organizacja ta podziela przekonania podobne do tzw. Państwa Islamskiego.

Jej siła i wpływy wzrosły w północno-zachodniej Syrii po zdobyciu kluczowego miasta Idlib w połowie października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj