Kataloński eurodeputowany przegrywa apelację o zachowanie immunitetu parlamentarnego

0
105

Sąd UE odrzucił apelację trzech katalońskich posłów na celowniku hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości od czasu nieudanej próby secesji Katalonii w 2017 r.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej potwierdził decyzję Parlamentu Europejskiego o uchyleniu immunitetu katalońskiego europosła Carlesa Puigdemonta.

W środę organ sądowniczy UE odrzucił apelacje trzech katalońskich posłów niepodległościowych, w tym Puigdemonta, którzy kwestionowali decyzję Parlamentu Europejskiego o uchyleniu ich immunitetu w 2021 r.

„To się nie kończy, wręcz przeciwnie. Wszystko trwa. Złożymy odwołanie do Trybunału Sprawiedliwości UE” – powiedział Puigdemont w wiadomości opublikowanej na swoim koncie na Twitterze wkrótce po tym, jak luksemburski sąd wydał orzeczenie . „Z pewnością ciężko pracowaliśmy, aby uzyskać inny rodzaj orzeczenia, ale przygotowywaliśmy również drogę do naśladowania na wypadek, gdyby wynik był taki, jaki został dzisiaj przekazany” – dodał były prezydent Katalonii.

Decyzja dotyczy również Clary Ponsati i Toniego Comin, bliskich współpracowników Puidgemonta. Wszyscy trzej żyją na dobrowolnym wygnaniu i znajdują się na celowniku hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości od czasu nieudanej próby secesji Katalonii w 2017 roku. Orzeczenie sądu może utorować drogę ekstradycji posłów do Parlamentu Europejskiego w celu postawienia zarzutów związanych z krótkotrwałą kandydaturą. o niepodległość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj