Kluczowy priorytet zdrowia publicznego dla obywateli UE, ujawnia sondaż

0
265

Dla Europejczyków, którzy wciąż zmagają się z trwałymi skutkami COVID-19, zdrowie publiczne jest najwyższym priorytetem, który chcieliby, aby zajął się nim Parlament Europejski i jego przedstawiciele.

Tak wynika z najnowszego sondażu Eurobarometru „Parlemetr” z jesieni 2021 r., trzeciego od początku pandemii.

Badanie wykazało, że 42% Europejczyków traktuje zdrowie publiczne jako najwyższy priorytet.

Za nimi plasuje się 40% Europejczyków, dla których walka z ubóstwem i wykluczeniem społecznym jest priorytetem.

Tymczasem 39% uważa, że ​​walka ze zmianami klimatu jest ważniejsza, co jest szczególnie istotne wśród młodszych Europejczyków.

W sumie 11 krajów UE uważa zdrowie publiczne za kluczowy priorytet w kierowaniu polityką europejską. Na pierwszym miejscu uplasowała się Portugalia (72%), za nią Cypr (61%) i Hiszpania (60%), a na czwartym Włochy (59%) przy średniej UE-27 wynoszącej 42%.

Z drugiej strony Litwa (57 %), Węgry (52%) i Francja (51 %), w przeciwieństwie do Szwecji (63 %), Holandii ( 61 proc.) i Danii (58 proc.), które chcą bardziej skoncentrować się na rozwiązywaniu zagrożeń i wyzwań związanych ze zmianą klimatu.

„Parlemetr” opiera się na 26 510 wywiadach bezpośrednich i internetowych przeprowadzonych z Europejczykami w wieku co najmniej 15 lat w okresie od 2 listopada do 3 grudnia 2021 r. we wszystkich 27 krajach UE.

Zobacz więcej na ten temat w odtwarzaczu wideo powyżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj