Liberalni prawodawcy przewodzą tegorocznym plebiscytom MEP Awards

0
85

Ustawodawcy z Renew Europe, trzeciej co do wielkości grupy w Parlamencie Europejskim, zgarnęli cztery nagrody w konkursie MEP Awards 2023.

Socjaliści i Demokraci (S&D) i Europejska Partia Ludowa (PPE) zremisowali na drugim miejscu, zdobywając po trzy wyróżnienia, podczas gdy Zieloni przywieźli do domu dwa.

Nagrody MEP to coroczna ceremonia honorująca prawodawców za ich pracę legislacyjną i polityczną w Parlamencie Europejskim.

Nagrody, wybrane przez dziewięcioosobowe jury, zostały wręczone we wtorek wieczorem podczas gali zorganizowanej przez węgierską posłankę Katalin Cseh.

Wśród tegorocznych laureatów znalazła się Dita Charanzová, znana czeska legislatorka, która jest jedną z wiceprzewodniczących parlamentu i otrzymała nagrodę „Strategia cyfrowa i jednolity rynek”.

Od czasu objęcia urzędu w 2014 roku Charanzová intensywnie pracowała nad szeroką gamą tematów cyfrowych, takich jak media społecznościowe, sztuczna inteligencja, dane dotyczące zdrowia, sektor audiowizualny i prawa podstawowe w świecie online.

„Jestem naprawdę zaszczycony, że zdobyłem nagrodę posła do PE w 2023 r. za moją pracę na rzecz wzmocnienia rynku wewnętrznego. To hołd nie tylko dla mnie, ale także dla mojego personelu. Bardzo wszystkim dziękuję”, Charanzová powiedział w mediach społecznościowych.

Jej liberalny kolega, Barry Andrews z Irlandii, otrzymał nagrodę „Obronność, bezpieczeństwo i przestrzeń kosmiczna”, nagrodę o szczególnym znaczeniu w czasie wojny w Europie.

Andrews, który zasiada w komisjach rozwoju (DEVE) i handlu międzynarodowego (INTA), nie mógł uczestniczyć w ceremonii w Brukseli i wygłosił swoje uwagi zdalnie.

„Miło jest widzieć docenienie pracy w obszarze, któremu poświęciłem dużo czasu” — Andrews tweetowałdodając link do swojego artykułu na temat irlandzkiej neutralności.

Innymi nagradzanymi liberałami byli Nils Torvalds z Finlandii, zajmujący się środowiskiem i działaniami na rzecz klimatu; oraz Vlad Gheorghe z Rumunii, który podzielił nagrodę za „Promowanie wartości europejskich” ze szwedzkim socjalistą Evinem Incirem.

Grupa S&D, która wciąż nie może się otrząsnąć po następstwach afera korupcyjna która pochłonęła czterech jej byłych członków, reprezentowali także Hiszpanka Clara Aguilera i Polak Robert Biedroń.

Aguilera zdobyła nagrodę „Rolnictwo, rozwój obszarów wiejskich i rybołówstwo”, a Biedroń, głośny obrońca praw kobiet i osób LGBTQ+, odebrał trofeum za „Różnorodność, włączenie i wpływ społeczny”.

„To zaszczyt, ale przede wszystkim motywacja do dalszego działania!” Biedroń powiedział.

Ze swojej strony EPP triumfowała w kategorii zdrowie dzięki greckiemu Steliosowi Kympouropoulosowi i zapewniła tytuł Młodzieżowego Mistrza Portugalii Lídii Pereirze.

„Od dawna opowiadam się za wprowadzaniem młodych ludzi w samo sedno procesu decyzyjnego! Nie przestawajmy o to zabiegać!” 31-letni mieszkaniec Coimbry powiedział w reakcji.

Kai Zenner, szef kuchni gabinetu Axela Vossa, wieloletniego posła z grupy EPL, uznano za najlepszego asystenta roku.

Zieloni zwyciężyli w dwóch obszarach, w które są głęboko zaangażowani: energia, nauka i badania, które trafiły do ​​irlandzkiego Ciarána Cuffe; i infrastruktury, transportu i mobilności, podarowane francuskiej Karimie Delli.

„Moja walka trwa: klimat, włączenie klas pracujących, kobiet i przyszłej mobilności”, Delli powiedziałświętując uznanie.

Zgodnie z długoletnią niepisaną zasadą z listy zwycięzców wykluczono partie skrajnie prawicowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj