Ministerstwo obrony Ukrainy i dwa banki na celowniku cyberataku

0
351

Ukraina twierdzi, że jej ministerstwo obrony i dwa państwowe banki zostały dotknięte cyberatakiem.

Ministerstwo potwierdziło w mediach społecznościowych, że „prawdopodobnie” było celem i pracuje nad przywróceniem swojej strony internetowej.

Tymczasem ukraińskie władze poinformowały, że strona internetowa Sił Zbrojnych, Privatbank i Oschadbank, również została zakłócona we wtorek wieczorem.

„Prywat zapewnia, że ​​nie ma zagrożenia dla funduszy deponentów” oświadczenie przez ukraińskie Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji.

Netblocks – obserwatorium monitorujące internet – potwierdziło, że strony internetowe zostały zakłócone „w sposób zgodny z atakiem typu odmowa usługi (DDOS)”.

Dodał, że początkowy atak rozpoczął się we wtorek po południu, po czym nasilił się w ciągu dnia.

„Niektóre usługi zostały przywrócone do wieczora”, powiedział Netblocks w krótkim czasie oświadczenie.

Ukraina nie wskazała żadnych podejrzanych stojących za atakiem, ale wydaje się, że wskazywała palcem na Moskwę, pośród wzmożonych napięć związanych z gromadzeniem się wojsk.

„Możliwe, że agresor zastosował mało brudną taktykę, ponieważ jego agresywne plany nie sprawdzają się na dużą skalę” – powiedział ukraiński organ.

W środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaprzeczył jakiemukolwiek udziałowi Rosji w cyberatakach i powiedział, że „przewidywalne jest, że Ukraina będzie nadal oskarżać Rosję o wszystko”.

To nie pierwszy raz, kiedy Kijów oskarżył Moskwę o podobne cyberataki w ostatnich tygodniach.

W zeszłym miesiącu, atakowano dziesiątki ukraińskich rządowych stron internetowych w ataku na stronę internetową, który ostrzegał obywateli Ukrainy, by „bali się i spodziewali najgorszego”

Ukraina obwiniła za ten atak urzędników wywiadu w Rosji i jej sojusznika Białorusi – zarzuty, które zostały odrzucone.

NATO zapowiedziało, że będzie współpracować z Ukrainą w celu poprawy cyberobrony tych krajów. Unia Europejska również powiedziała w zeszłym miesiącu, że mobilizuje „wszystkie swoje zasoby”, aby pomóc Kijowowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj