Nieuzbrojeni obywatele Ukrainy sfilmowani w konfrontacji z rosyjskimi żołnierzami

0
290

Nieuzbrojeni obywatele Ukrainy zostali sfilmowani, jak konfrontują się z rosyjskimi żołnierzami w całym kraju podczas inwazji.

Zweryfikowane filmy w mediach społecznościowych pokazują, jak wielu obywateli protestuje przeciwko uzbrojonym żołnierzom i blokuje drogi przez miasta.

Jeden z klipów pokazuje demonstrantów gromadzących się w zdobytym południowym mieście Melitopol, aby dalej gniewnie przeciwstawiać się siłom rosyjskim.

Nieuzbrojeni cywile walczyli z rosyjskimi pojazdami wojskowymi, niektórzy rzucali się na ziemię, aby zablokować drogę, podczas gdy inni próbowali zatrzymać pojazdy gołymi rękami.

Inny film z głównego placu pobliskiego kurortu, Berdiańska, odzwierciedla tę scenę.

Można zobaczyć okolicznych mieszkańców – niektórych starszych – niosących ukraińskie flagi i śpiewających hymn państwowy, okrążając rosyjskich okupantów. Jeden z klipów przedstawia mężczyznę rozmawiającego bezpośrednio z rosyjskim żołnierzem, który stał kilka metrów dalej.

– Co? Zastrzelisz mnie? Śmiało, nie mam nic. Śmiało, czy nie jesteście naszymi braćmi? On pyta.

– Śmiało, jesteśmy nieuzbrojeni. Dlaczego tu przybyłeś? Odejdź, póki żyjesz.

Wielu cywilów opisuje rosyjskich żołnierzy jako wyczerpanych młodych poborowych, ale twierdzenia te nie zostały udowodnione.

Inne zweryfikowane filmy również wykazały zaciekły, nieoczekiwany opór na ziemi wobec rosyjskich żołnierzy. Jeden pokazuje ukraińskiego kierowcę żartobliwie oferującego odholowanie rosyjskich czołgów przez granicę, gdy skończyło im się paliwo, podczas gdy inne pokazują ukraińskie traktory ciągnące rosyjskie pojazdy przez wieś.

Rosyjskie media państwowe w dalszym ciągu przedstawiają narrację Kremla, że ​​Rosja rozpoczęła „operację wojskową” w celu „denazyfikacji” Kijowa. Ukraina została nazwana przez Moskwę „państwem upadłym”, które stanowi egzystencjalne zagrożenie dla Rosji i była odpowiedzialna za osiem lat ludobójstwa. Twierdzenia te są bezpodstawne.

Niektóre kontrolowane przez państwo media donoszą nawet, że siły rosyjskie będą mile widziane przez obywateli, na przykład gdy wojska sowieckie wyzwoliły region spod nazistowskiej kontroli podczas II wojny światowej.

Ale zweryfikowane filmy w mediach społecznościowych pokazują zupełnie inną rzeczywistość.

Zamiast tego konfrontuje się rosyjskich żołnierzy i mówi się, że sami są nazistami, którzy wkroczyli do kraju, w którym rząd został wybrany demokratycznie, a sam prezydent jest Żydem.

Główne miasta Ukrainy są intensywnie bombardowane przez siły Władimira Putina, a drugie co do wielkości miasto Charków jest nieustannie atakowane.

Rosyjskie wojsko zaprzeczyło atakowaniu obszarów mieszkalnych pomimo licznych dowodów na ostrzał domów, szkół i szpitali

Służba ratunkowa Ukrainy poinformowała, że ​​od rozpoczęcia inwazji zginęło ponad 2000 cywilów, ale nawet w zdobytych miastach i miasteczkach nieuzbrojeni obywatele wciąż stawiają opór najeźdźcom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj