„Obcinacz palców”: policja aresztuje jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

0
337

Jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie, nazywany „obcinaczem palców”, został aresztowany w Szwajcarii.

Policja kantonu Zurych ogłoszone w czwartek aresztowali 35-letniego Belga, który znalazł się pod ich radarem „za fałszowanie dokumentów” i który miał przeciwko niemu międzynarodowy nakaz aresztowania.

Flor Bressers była poszukiwany przez władze belgijskie od maja 2021 r. Rok wcześniej został skazany przez Sąd Apelacyjny w Antwerpii na cztery lata więzienia za zarzuty porwania, brania zakładników, napadu z bronią w ręku, handlu narkotykami i gangów oraz kradzieży.

Belgijskie media nadały mu kilka pseudonimów, w tym „obcinacz do palców”, za rzekome używanie sekatorów do odcinania palca handlarzowi narkotyków w ramach kary, oraz „De Universitair”, ponieważ uważa się, że ma dyplom z kryminologii.

Jego towarzyszka, 28-letnia Holenderka, również została aresztowana.

Patrick Céréda, szef mediów policji kantonu Zurych, powiedział dziennikarzom, że „w postępowaniu w Zurychu jest oskarżony o fałszowanie dokumentów tożsamości na dużą skalę”.

„Na podstawie informacji z zagranicy oraz treści międzynarodowego nakazu aresztowania należy przyjąć, że osoba ta ma zostać zakwalifikowana jako bardzo niebezpieczna” – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj