Policja twierdzi, że nie prowadzi się dochodzenia w sprawie szczepionek przeciwko COVID-19 w Wielkiej Brytanii

0
264

Londyńska policja metropolitalna powiedziała, że ​​„nie zostaną podjęte żadne dalsze działania” po rutynowej ocenie skarg przez protestujących przeciwko szczepionkom.

„Szczepionki stosowane przeciwko Covid-19 zostały zatwierdzone przez wszystkie odpowiednie krajowe i międzynarodowe organy regulacyjne” – powiedziała zastępca komisarza Metropolitan Police Jane Connors.

„Przeszły wiele prób i poddano rygorystycznym procesom zatwierdzania. Są używane w ponad 100 krajach.

„Nie znaleźliśmy żadnych dowodów na poparcie twierdzeń, że informacje o niekorzystnych skutkach zdrowotnych są ukrywane lub ukrywane przed opinią publiczną w sposób, który został rzekomy”.

Wielu aktywistów fałszywie twierdziło, że brytyjska policja wszczęła „największe na świecie śledztwo kryminalne” w sprawie szczepień związanych z COVID-19.

Demonstranci przeciwko szczepionkom przedłożyli w grudniu ubiegłego roku szereg dokumentów na posterunku policji w zachodnim Londynie, twierdząc, że szczepionki są rzekomym zagrożeniem dla zdrowia publicznego.

Inni twierdzili, że brytyjski parlament ukrył informacje o dotkliwości zdrowotnych skutków szczepień COVID.

Ale policja metropolitalna powiedziała we wtorek, że zamknęła każdą taką sprawę w programach szczepień.

„Po dokonaniu oceny wszystkich dostępnych dowodów, jasne jest, że żadne przestępstwa nie są widoczne” – powiedziała policja metropolitalna w oświadczenie.

„Policja Metropolitalna nie rozpocznie dochodzenia karnego i nie zostaną podjęte żadne dalsze działania w związku z zarzutami”.

“Skarżący zostali pisemnie poinformowani o tej decyzji” – dodał organ.

Globalni urzędnicy ds. zdrowia potwierdzili, że szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne i skuteczne, a wszelkie zagrożenia są niezwykle rzadkie.

W całej Wielkiej Brytanii kilku protestujących przeciwko szczepionkom sfilmowało się, jak wręczają fałszywe dokumenty prawne szpitalom, komisariatom policji i ośrodkom szczepień.

„Dokumenty” zawierają różne bezpodstawne twierdzenia, od „rażącego niedbalstwa nieumyślnego spowodowania śmierci i wykroczenia w urzędzie publicznym” po „morderstwo”.

Wiele osób podało numer sprawy policyjnej „60929679/21” jako dowód dochodzenia w sprawie szczepień przeciwko COVID-19.

Ale Metropolitan Police wielokrotnie twierdziła, że ​​numer sprawy był rutynowo generowany, gdy składano skargę.

„Numer referencyjny przestępstwa… nie wskazuje na to, że dochodzenie jest w toku lub że zostało popełnione przestępstwo, a jedynie potwierdza, że ​​zarzut został odebrany i zarejestrowany” – czytamy w oświadczeniu.

Brytyjska policja zobowiązała się również podjąć wszelkie wysiłki mające na celu „zastraszanie, nękanie lub popełnienie napaści na pracowników służb ratunkowych, personel i wolontariuszy”.

„W ostatnich miesiącach istnienie numeru referencyjnego przestępstwa w związku z tymi zarzutami było powszechnie błędnie przedstawiane jako dowód śledztwa karnego lub ustalenia popełnienia wykroczenia. Tak nie jest” – powiedział Connors.

„Doszło do wielu przypadków, w których osoby podające ten numer referencyjny przestępstw odwiedzały ośrodki szczepień, szpitale i inne miejsca, aby zakłócić program szczepień w Wielkiej Brytanii. To jest niedopuszczalne”.

„Personel i wolontariusze pracujący w tych miejscach wykonują niezwykle ważną pracę i mają do tego prawo bez prób grożenia im, zastraszania lub zakłócania ich w inny sposób. Wysiłki zmierzające do tego nie będą tolerowane przez Met ani naszych partnerów w całym kraju”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj