Poszukiwacze mocnych wrażeń z całej Europy rzucają się w wir zabawy w Nowy Rok

0
75

Setki osób zebrało się w Rzymie, aby obejrzeć tradycyjne noworoczne zanurzenie Tybru w niedzielę, a jeden z doświadczonych nurków zadedykował swoje nurkowanie zmarłemu papieżowi emerytowi Benedyktowi XVI.

Zgodnie z prawdziwą rzymską tradycją czterech włoskich nurków skoczyło do rzeki z 15-metrowego mostu, aby powitać Nowy Rok.

Jednym z nurków był 70-letni Maurizio Palmulli, który 35 rok z rzędu zanurzył się w wodzie na oczach tłumu gapiów.

– Nurkujemy tylko po to, żeby ta rzymska tradycja była żywa. Tu nie ma polityki ani pieniędzy. Cieszę się, że widzę dużo dzieci, bo to one będą kontynuowały tę piękną tradycję – powiedział.

W Berlinie członkowie klubu pływackiego Berliner Seals zmierzyli się z zimnymi wodami stołecznego jeziora Orankesee.

Coroczny spadek w Nowy Rok był łagodniejszy niż w poprzednich latach, z temperaturą na zewnątrz 16 stopni i temperaturą wody 6,6 stopnia.

Członkowie przywdziewali fantazyjne stroje, aby się zanurzyć i zastanawiać nad celami na nowy rok.

„W społeczności tutaj jest dużo zabawy. Kiedy wychodzisz z wody po kąpieli, masz wrażenie, że twoje hormony szczęścia płyną” – powiedziała Ursula Schwarz, członkini Berliner Seals.

„A ja jestem w to zaangażowana od tak dawna. To mój 37 rok i czegoś by mi brakowało, gdybym nie mogła popływać w niedzielę”.

Podczas pobytu w Holandii poszukiwacze mocnych wrażeń zdmuchnęli pajęczyny i zanurzyli się w lodowatym Morzu Północnym w ramach noworocznej tradycji w nadmorskim miasteczku Scheveningen.

Noworoczne nurkowanie, jak wiadomo, urosło do rangi ogromnego wydarzenia i jest sponsorowane przez holenderską firmę spożywczą Unox, która słynie z kiełbas.

Aby uzyskać więcej informacji, obejrzyj raport Euronews w powyższym filmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj